Facebook Google+ Twitter

Bezinteresowna pomoc istnieje? W parafii ewangelickiej w Szczyrku

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-09-24 22:51

Czy w dzisiejszym świecie są jeszcze ludzie, którym nie jest obojętny los innych? Czy parafie pomagają swoim wiernym? Jak to wygląda w Szczyrku opowiada ksiądz Jan Byrt.

Nikt nie ma tak mało, aby nie mógł czegoś dać drugiemu


- Mamy w parafii (ewangelickiej) kilka bardzo biednych rodzin i każdej staramy się pomóc. Jedna rodzina szczególnie znalazła się pod naszą opieką: bezrobotni rodzice z trójką dzieci - mówi ks. Byrt.

Nasza pomoc, to naturalnie modlitwa i poszukiwanie osób chcących wesprzeć nas w działaniach. Staramy się dla potrzebujących zbierać ubrania, obuwie, zabawki, pomoce szkolne, żywność, rowery. Ale nie chcieliśmy na tym poprzestać. Postanowiliśmy pójść krok dalej i wyremontować im dom, który został zbudowany dawno temu z bardzo skromnych materiałów. Po wielu latach użytkowania wymaga gruntownego remontu. Zwłaszcza, że zima coraz bliżej.

Swoją pomoc zaoferowali przyjaciele mieszkający za zachodnią granicą. Zorganizowali (co nie było łatwe) w jednym z kościołów koncert, na którym zebrano datki, z przeznaczeniem na materiały budowlane do Szczyrku. Do pomocy dołączyła się też tamtejsza hurtownia.

Kiedy na początku powiedzieliśmy naszym parafianom, że spróbujemy im z przyjaciółmi pomóc i wyremontować dom, nie wierzyli, że to jest możliwe i że się może udać. A jednak. Jak widać dla Boga nie ma spraw niemożliwych. Gdy ojciec rodziny chodził dzisiaj po jednym z magazynów i wybierał najbardziej potrzebne materiały do remontu swojego domu, stwierdził później, że dla niego był to najwspanialszy dzień w życiu. I że jeszcze czegoś takiego nie przeżył.

Nie zagwarantowaliśmy mu całego materiału na remont budynku (ale jedynie jakąś część) ale to już i tak jakiś początek. Chwała za wszystko Panu Bogu! Kościół znów okazał się niezawodny, patrzący na parafian i przychodzący do nich nie tylko ze Słowem Bożym, ale też z praktyczną pomocą.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Renata
  • Renata
  • 27.09.2012 12:59

Nawet jeśli ktoś w Szczyrku nie zna osobiście księdza Byrta, to i tak wie, że to wyjątkowy człowiek. Wrażliwy na krzywdę ludzi, myślący zawsze najpierw o innych a dopiero potem o sobie, życzliwy, ciepły, dobry po prostu. Oby takich ludzi było, jak najwięcej :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.