Facebook Google+ Twitter

Bezkartek i „Płomień śmierci”. Także bez kartek. Książka za darmo!

Współautorzy: Barbara Podgórska

W USA liczba sprzedawanych e-booków już dawno przewyższyła liczbę sprzedawanych książek tradycyjnych. A w Polsce rynek też prężnie się rozwija i dzieją się tu rozmaite, niezwykle ciekawe rzeczy.

 / Fot. Bezkartek
W miniony wtorek, 24 stycznia br. odbyła się premiera sensacyjnej powieści „Płomień śmierci”, wydanej przez Wydawnictwa Bezkartek.pl Self-Publishing w formie papierowej, a zarazem elektronicznej, jako e-book. Twórcy określają ją mianem powieści gotyckiej.

Premiera, jak na medium elektroniczne przystało, miała miejsce w Internecie. Nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie wzgląd na okoliczności powstania. „Płomień śmierci” jest bowiem wspólnym dziełem ludzi, obdarzonych talentem literackim, parających się dotąd pisaniem na własną rękę, którzy nigdy wcześniej się nie znali. Autorzy książki: Adrian K. Antosik, Dariusz Droździk, Alicja Gunther, Izabela Jankowska, Nina Nowak, Marta Rajska i Janusz Szopka zostali skojarzeni ze sobą przez wydawnictwo na fan page'u na Facebooku.

Jest to więc pierwsza książka bez kartek na Facebooku, a na domiar zachodzi wielkie prawdopodobieństwo, że jest to również pierwszy tego typu projekt na świecie!

Pomysł był jedną z wielu akcji wydawnictwa mających na celu popularyzację nowej, elektronicznej formy książki, a inicjatorką - Katarzyna Cymbalista, która ma już na koncie kilka podobnych projektów cieszących się dużym zainteresowaniem i osiągających wysoki poziom czytelnictwa.

Akcja „Płomienia śmierci” rozwija się na dwóch płaszczyznach. Z jednej strony mamy wzajemne relacje pomiędzy bohaterami, ich pragnienia, dążenia, intrygi, drobne świństwa i akty wielkoduszności, a z drugiej strony jest sam zamek i jego mieszkańcy, skrywający ponurą tajemnicę. Grupa przyjaciół zostanie wciągnięta w pułapkę, z której nie ma ucieczki. Jedynym wyjściem będzie zmierzenie się z potworem, którego twarz jest równie ujmująca, co wnętrze obrzydliwe. Czy znajdą w sobie dość odwagi, by tego dokonać?

- Autorzy pod dyktatem moderatorki, Niny Nowak, prowadzili bohaterów przez kolejne rozdziały. Każdy z nich walczył o życie swojej postaci. Zdarzało się, że "walka" przenosiła się do realu. Wtedy moderatorka miała decydujący głos i ustanawiała jedyną, słuszną kolej rzeczy" - opowiada Katarzyna Cymbalista z wydawnictwa Bezkartek.pl.

- Wspólne pisanie książki nie jest rzeczą łatwą, a nawet o wiele trudniejszą, niż pisanie indywidualne, ponieważ pisarz jest wtedy narażony na krytykę, nie tylko swoją własną, ale i współautorów - dorzuca Nina Nowak. - Jednak życie twórcy niestety polega przede wszystkim na przyjmowaniu krytyki i tylko od niego samego zależy, jak ją zniesie i jaką z tego wyciągnie naukę. Chcieliśmy napisać powieść gotycką. Czy nam się udało? To już ocenią czytelnicy.

Książka jest udostępniona za darmo i można ją pobrać ze strony Wydawnictwa bezkartek

Link do profilu książki na FacebookuWybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Magda
  • Magda
  • 24.07.2012 17:40

Ja też chcę w czymś takim uczestniczyć! Książka jest świetna!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Muszę przeczytać.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń
KIKI
  • KIKI
  • 27.01.2012 10:13

Ja jeszcze nie mam tej ksiażki, ale zaraz ją ściągnę, żeby zobaczyc o co tyle szumu...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Magda
  • Magda
  • 27.01.2012 00:09

Dzisiaj popołudniu skonczyłam czytac te ksiazke i gdzie nie wejde tam o niej cos piszą. Polecam bo mozna sie niezle usmiac i ksiazka jest napisana ciekawie a bohaterowie to totalny chaos osobowosciowy! Jak będą pisac kolejną - na pewno sie zgłoszę jako autor...!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo fajna i trafiona inicjatywa. Miejmy nadzieję ze inne wydawnictwa pójdą tym śladem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.