Facebook Google+ Twitter

Bezkresna przestrzeń radości z gry - recenzja "Endless Space"

Endless Space jest jak czarna dziura. Bezlitośnie wsysa. Zaczynasz wieczorem po kolacji, kolonizujesz pierwszą planetę, podbijasz następne układy słoneczne i bam! Odzywa się budzik, który oznajmia, że za pół godziny musisz wyjść do pracy.

Ekran tytułowy gry "Endless Space" / Fot. Sebastian Nawieśniak"Endless Space" to PCetowa gra francuskiej grupy deweloperskiej Amplitude Studios. Tytuł jest debiutem studia, wcześniej jego pracownicy pomagali przy tworzeniu strategii RUSE i produkcji platformówek z Raymanem w roli głownej. "Endless Space" to zupełnie inna bajka - Francuzi chcieli stworzyć coś, co odświeżyłoby gatunek strategii 4X, do którego zalicza się serie Civilization Sida Meiera czy Master of Orion.

"Endless" miał swoją premierę 4 lipca. W Polsce też jest dostępny, jednak nie uświadczymy przyjemności zagrania w naszym języku. Na szczęście jeden z fanów tytułu o pseudonimie "boatryk" postanowił poświęcić kilkanaście godzin swego cennego czasu i samodzielnie spolszczyć wszelkie nazwy i opisy zawarte w grze, za co chwała mu i wielkie podziękowania. Nie narzekałem na granie po angielsku, jednak z drugiej strony nie ukrywam, że to niezwykle ułatwiło rozgrywkę. Oryginalne teksty o zaawansowanych technologiach z wieloma skomplikowanymi wyrazami wcale nie wyglądały zachęcająco. Brakuje tylko polskich znaków, znalazłem także sporo błędów gramatycznych, ale mi to nie przeszkadza. Zgodnie z porzekadłem "jak się nie ma, co się lubi...".

4X w nazwie gatunku oznacza cztery filary rozgrywki: explore (odkrywaj), exploit (eksploruj), expand (rozszerzaj) i exterminate (eksterminuj). Całość została wprzęgnięta w rozgrywkę turową, więc graczom może grozić żartobliwie zwany "syndrom jeszcze jednej tury". To dobry znak dla kogoś, kto chce czerpać jak najwięcej przyjemności z gry.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.