Facebook Google+ Twitter

Bezmyślność i głupota niejedno mają imię

Telefonem komórkowym utrwaliłem zamieszczone poniżej dowody bezmyślności, głupoty a może znajdziemy na tę manię inną nazwę.

Rejestracja z Krosna / Fot. I.MosiczukRejestracja z Wałbrzycha / Fot. I.MosiczukOd dłuższego czasu przyglądam się posiadaczom samochodów, którzy gdyby mogli, wjechaliby swoimi „maszynami” pod same drzwi zajmowanego mieszkania. Jak najbliżej, tylko kilka kroków od drzwi.

Maniera, głupota, bezmyślność? W podziemiach budynku jest parking, obok, ok. 25 m dalej parking osiedlowy, po 150 m następny.

Oto kilka przykładów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami rejestracja zamazana. A szkoda.
Rejestracja wrocławska / Fot. I.MosiczukRejestracja świdnicka / Fot. I.MosiczukGłogowianin / Fot. I.MosiczukKrośnianin i legniczanin / Fot. I.MosiczukRejestracja z Kamiennej Góry / Fot. I.Mosiczuk


Zobacz też: Człowieku, jak parkujesz!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

W kodeksie ruchu drogowego jest napisane :" parkując na chodniku trzeba pozostawić co najmniej 1,5 metra przejścia dla pieszych '. A czy w Polsce to się respektuje przykładem są te zdjęcia . Mam pytanie gdzie jest Policja i Straż miejska ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś, jak milicjant złapał nietrzezwego na rowerze, to wykręcał mu wentyle i delikwent na piechotę zasuwał ileś tam kilometrów, w dodatku prowadzac rower. Teraz tez mozna by taka karę wprowadzic do kodeksu, tyle że za złe parkowanie. Niektórych bardziej by bolało niż mandat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakis czas temu ogladałem jakiś chyba francuski film, w którym wiekowy ojciec głownej bohaterki zawsze trzymal w kieszeni wielki gwóźdź i z satysfakcją rysował boki wszystkich aut, które blokowały na chodniku przejście pieszym. Bohaterka widząc to, kwitowała to westchnieniem"A Ty tato wciąż sie w to bawisz..."

W sumie, byłbym za sprawiedliwym używaniem tej prostej metody.Równie chuligańska jak bezczelne zajeżdzanie trwaników i blokowanie piszym chodnika. Inną byłoby spuszczanie powietrza z kół.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj, przy Rynku, to i dobre patrzenie czasem nie pomaga. Niby parking płatny, a oblegany, że hej... /5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

I u nas przydałaby się większa egzekucja nakazów i zakazów. Wystarczy dobrze popatrzeć, odpowiednich miejsc do parkowania naprawdę nie brakuje. Trzeba tylko chcieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.08.2010 22:29

Bywam w Nysie u rodziny i tam pod domami pobierane są wszędzie opłaty za parkowanie na chodnikach...o dziwo tłoku wielkiego nie ma:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uważam, że straż miejska jest zbyt tolerancyjna. Zresztą to samo tyczy się i zarządców terenów. Jaki problem zrobić zdjęcia aparatem z datą i godziną, i wysyłać do ukarania. Przecież na tych zdjęciach gro właścicieli aut pochodzi spoza Wrocławia. Liczą na pobłażliwość i lenistwo odpowiedzialnych. A brak ogólnej dyscypliny bierze się z tolerowania takich niby drobnostek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.08.2010 22:12

I jakie jest wyjście, jest coraz gorzej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest problem każdego miasta, niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Asiu, podziemny niestety kosztuje. Dwa osiedlowe są darmowe. Ale jest to ogólnomiejski problem. Jak zapewne wiesz, wokół rynku jest całe mnóstwo parkingów. Niestety płatnych, stąd też ulice, chodniki, trawniki zastawione samochodami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.