Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6191 miejsce

Bezmyślność kosztuje. Jak nie dać się nabrać na "atrakcyjną ofertę"

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce działa już 42 mln telefonów komórkowych. Oznacza to, że na statystycznego Polaka przypada 1,09 telefonu. Czy potrafimy z nich korzystać?

 / Fot. Shritwod (talk), CC3.0, GNU1.2Dzisiejsza moja wpadka, a mam telefon komórkowy od listopada 1996 roku, niezapomniany simens, niemieszczący się w kieszeni ubrania, utwierdza mnie w przekonaniu, że nigdy nauka i doświadczenie nie przewidzi „domorosłego biznesu”.

Ok. godziny 14.58 otrzymałem interesującego sms z atrakcyjną ofertą. Nadawca, sygnujący się numerem 60474, zaprosił na swoją stronę internetową.

Trafił dobrze, ponieważ w tym czasie zajęty byłem dość ważnymi dla mnie czynnościami w necie, więc machinalnie wszedłem. Kliknąłem i wpisałem numer swojego telefonu, mając wiedzę, że w każdej chwili mogę zrezygnować.

Jakież było moje zdziwienie, kiedy kilkukrotne próby rezygnacji pod podanym innym numerem - 60568 - spełzły na niczym. Strona, podawana jako link do rezygnacji, nie działała.

Nie poddałem się jednak i znalazłem autora wątpliwej usługi. Tak jak przypuszczałem, firma mieści się poza naszymi granicami. Konkretnie - Mossfon Building, 2nd Floor, East 54th Street, ZipCode 0832-0886 W.R.C., Panama, Republic Panama.

W międzyczasie odbierałem sms-y tłumaczące niepowodzenie i zapraszające do kontynuacji. Koszt zabawy 25 zł. Niby niewiele. Czyżby?

Życzę każdemu takiego zarobku, nawet brutto w przeciągu 15 minut, tyle bowiem trwała procedura blokady u operatora.

Od tej chwili mam blokadę MMS Premium, SMS Premium, SIM Extra, Wap Specjalny oraz blokadę z numerami premium. Dla mnie telefon to narzędzie a nie zabawka. Cóż nauka kosztuje a wyłudzacze wykorzystują naszą naiwność.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Tak ta opcja niezawodna jest w każdym przypadku, z innej beczki to komputery i programy do ściągnięcia tam tez trzeba być ostrożny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety p. Ireneuszu ta opcja "usuń" nie zawsze bywa skuteczna. W moim przypadku okazała się nieskuteczna i kosztowała mnie ok. 600 zł. Było to już dosyć dawno, chyba ponad dwa lata wstecz, a właściciel tej firmy trafił do więzienia, bo nabrał wiele tysięcy ludzi. Tak więc pomimo usuwania sms'ów nie zawsze to skutkuje. teraz po prostu mam blokadę i jest spokój. Tekst dobry i potrzebny - ku przestrodze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Irku, w nawale zajęć czasami się o tym zapomina :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adrianie, korespondowanie, przelewanie pieniędzy i mógłbym tak jeszcze mnożyć, są dzisiaj elementem codzienności. Trudno więc mówić o nudzie. Jehowych nie wpuszczam, bo do drzwi mi nie pukają, choć mam dla nich wiele szacunku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Był pan zajęty ważnymi czynnościami w "necie", więc wszedł Pan w jakiś telefoniczny spam? To jak się pan nudzi, pewnie wpuszcza do domu Jehowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na wszelkie tego rodzaju sms-y jest tylko jeden skuteczny sposób: opcja "usuń"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.