Facebook Google+ Twitter

Bezpieczeństwo Androida to mit! Gigantyczna luka dotyczy większości urządzeń

Użytkownicy nawet 900 milionów urządzeń z Androidem mogą być zagrożeni. 99 procent telefonów i tabletów od Androida w wersji 1.6 wykazuje podatność na potężną lukę w systemie.

 / Fot. Materiały prasoweFirma Bluebox Security poinformowała o ogromnej dziurze w systemie Google, która może dotyczyć blisko miliarda urządzeń. Dzięki niej każda aplikacja może zostać zmodyfikowana w ten sposób, by stać się trojanem i umożliwić hakerom nieautoryzowany dostęp do danych posiadacza smartfonu.

W praktyce wygląda to tak, że nieświadomy użytkownik instaluje aplikację z trojanem i jego urządzenie staje się tzw. zombie. Hakerzy mogą przejąć nad nim kontrolę. Zabezpieczeniem programów jest podpis cyfrowy, tymczasem, jak poinformowali przedstawiciele firmy Bluebox można zmodyfikować .apk bez zmiany podpisu. Dzięki temu posiadacz telefonu lub tabletu może udzielić dostępu do swoich maili, kontaktów, haseł - wszystkich elementów, do których wgląd mają aplikacje.

Luka w systemie jest obecna począwszy od Androida 1.6 Donut, który pojawił się we wrześniu 2009 r. i nie została naprawiona w kolejnych wersjach (z Androidem 4.2 Jelly Bean włącznie). Podatność na nią wykazują urządzenia z czystym systemem, jak i z nakładkami producenta. Podobno Google udostępni w najbliższym czasie łatkę dla Nexusów. Resztą urządzeń zajmą się producenci.

Android to najpopularniejszy system mobilny na świecie - zainstalowano go na 75 procentach urządzeń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jak podaje Dziennik Internautów Bezpieczeństwo http://di.com.pl/news/48439,0,Falszywy_antywirus_na_Androida_i_inne_atrakcje_-_wideo-Anna_Wasilewska-Spioch.html
"...Ponad 75% telefonów sprzedanych na świecie w pierwszym kwartale br. działało pod kontrolą Androida, nikogo nie powinno więc dziwić, że przestępcy co 22 sekundy wypuszczają nowe złośliwe oprogramowanie na ten system – tak przynajmniej wynika z szacunków firmy G Data…Ponad 75% telefonów sprzedanych na świecie w pierwszym kwartale br. działało pod kontrolą Androida, nikogo nie powinno więc dziwić, że przestępcy co 22 sekundy wypuszczają nowe złośliwe oprogramowanie na ten system – tak przynajmniej wynika z szacunków firmy G Data…."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obecnie używana wersja Androidu to 4.2.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz już będę wiedział , jak przekazać swoim wrogom to, co powinno do nich dotrzeć. Dziękuję za tę wiadomość. Rozważałem nowy telefon z tym systemem i już przestałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszędzie go łądują a mnie zastanawia jedno: czemu? Osobiście tak tragicznie mi się już znudził, że planuje zakup Blackberry w nastepnej kolejności tylko dlatego, że w środku jest coś innego ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.