Facebook Google+ Twitter

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w powiecie sulęcińskim

Okres wakacyjny to dla większości wypoczynek i wyjazdy z nim związane, natomiast dla sulęcińskich policjantów, to czas wzmożonej pracy.

 / Fot. policja Ośrodki wypoczynkowe, lasy, brzegi akwenów wodnych wypełnią się ludźmi szukającymi wypoczynku i relaksu. Aby ten wypoczynek był bezpieczny policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczne Wakacje 2013”.

Jak co roku policyjne przedsięwzięcia prowadzone będą w miejscach wypoczynku letniego, na trasach dojazdowych do wakacyjnych kurortów. Od czerwca trwają kontrole stanu technicznego autokarów, którymi dzieci i młodzież wyjeżdża na wycieczki.

Do „wakacyjnego patrolu” oprócz policjantów i przedstawicieli WOPR-u, dołączą przedstawiciele Staży Pożarnej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Kuratorium Oświaty i Wychowania. Sprawdzeniu poddawane będą pomieszczenia, w których przebywają dzieci pod kątem bezpieczeństwa, warunków sanitarnych i higieny. Kontrolujący do końca wakacji dotrą do wszystkich miejsc wypoczynku najmłodszych.

Podczas spotkań policjanci przekażą młodym ludziom wiedzę na temat bezpiecznych zachowań na koloniach, obozach, nad wodą czy w czasie podróży. Będą też przestrzegać przed zagrożeniami związanymi z zażywaniem narkotyków czy spożywaniem alkoholu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.