Facebook Google+ Twitter

Bezpieczeństwo na drodze. Bądź widoczny

Zmrok, niekorzystne warunki atmosferyczne utrudniają i ograniczają widoczność na drogach. Rowerzysta bądź pieszy poruszając się po zmroku, na nieoświetlonym odcinku drogi, ubrany w ciemną odzież, bez odblasku jest praktycznie niewidzialny.

 / Fot. Archiwum KPP Łuków- Policjanci z łukowskiej drogówki podczas spotkań w Adamowie, Hucie Dąbrowej, Łukowie, Serokomli i w Stoczku Łukowskim informowali o wypadkach, w których uczestniczyli niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Przypomnieli przepisy obowiązujące pieszych i rowerzystów. Mówili też, że elementy odblaskowe to prosty sposób, by stać się  / Fot. Archiwum KWP Lublinwidocznym dla kierujących, a co za tym idzie bezpieczniejszym na drodze - powiedział oficer prasowy KPP w Łukowie asp. szt. Marcin Józwik.

Niechroniony użytkownik drogi , bez odblasku jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczny już z odległości 150 m.

Mundurowi apelowali by nie leżały one w domach, zachęcali do ich używania. Zatem stosujmy się do przepisów, chrońmy nasze życie i zdrowie. Nośmy odblaski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Podstawowa sprawa byc dobrze widocznym na drodze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.