Facebook Google+ Twitter

Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych. "Zatrzymaj się i żyj"

Celem kampanii "Zatrzymaj się i żyj" jest zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

 / Fot. fot.www.bezpieczny-przejazd.pl/"Zatrzymaj się i żyj" - pod tym hasłem PKP PLK prowadzi społecznościową akcję uświadamiania kierowców o zagrożeniu wynikającym z lekceważenia znaku stop, omijania półrogatek i wjeżdżania na przejazd gdy na sygnalizatorze jest podane czerwone światło. Akcja ta polega na organizowaniu pokazowych kolizji pociągu z autami osobowymi i pojazdami komunikacji miejskiej, które mają uświadomić kierowcom, że w zderzeniu z pociągiem nie mają szans.

 / Fot. fot.http://www.bezpieczny-przejazd.pl/17 sierpnia br., w ramach tejże kampanii, w Zakładach Lini Kolejowej w Katowicach zorganizowano pokaz skutków zderzenia pociągu z autobusem komunikacji miejskiej. Była to pierwsza w Polsce tak symulacja. Pociąg uderzył w autobus jadąc z prędkością 30 km/h. Po tym jak autobus wyglądał po tej kolizji widać było, że pasażerowie nie mieli szans wyjść cało z wypadku. Na mieszkańcach Sosnowca największe wrażenie zrobił widok złamanego autobusu i sprawnie przeprowadzona akcja ratunkowa.

Zainteresowanie przeprowadzoną symulacją było bardzo duże, więc można wnioskować, że takie akcje mają sens. Prawdopodobnie zmienią podejście uczestników ruchu drogowego do bezpieczeństwa na przejazdach.

Kierowco zatrzymaj sie przed przejazdem i żyjŹródło: Bezpieczny przejazd

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Znam tę stronę, przeglądałam kilka razy, a filmy tam zamieszczone są wstrząsające.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.