Facebook Google+ Twitter

Bezpieczeństwo pracownika - konferencja w Krakowie

We wtorek 17 kwietnia Brytyjsko-Polska Izba Handlowa zorganizowała w krakowskim Hiltonie kolejną już w tym roku tematyczną konferencję. Tym razem poświęconą bezpieczeństwu pracy.

Szyld konferencji / Fot. Fot.Henryk CzechowskiZgodnie z polskimi i unijnymi przepisami są wymagania odpowiedniego zabezpieczenia miejsca pracy, między innymi poprzez szkolenie z zakresu BHP pracowników oraz pracodawców w poszczególnych branżach przemysłowych.

Poprzez szkolenia stara się uświadamiać pracowników i personel nadzorujący ich pracę, dlaczego należy przestrzegać przepisów przy wykonywaniu prac z użyciem środków chemicznych oraz jakie są negatywne skutki zaniedbań.

Wtorkowa konferencja miała za zadanie zaprezentowanie, jak redukować emisję „Lotnych Związków Organicznych LZO” przy stosowaniu rozpuszczalników w przemysłowych procesach oczyszczania i odtłuszczania urządzeń mechanicznych.

To bardzo ważny temat z uwagi, że tak w Polsce jak i całej UE, rocznie z powodu nie przestrzegania przepisów BHP jest przyczyną wypadków w tym też śmiertelnych. Nieprzestrzeganie prawa w tym temacie powoduje duże straty materialne.

Większość tych przepisów obowiązuje także w naszych gospodarstwach domowych, gdzie ze względu na używanie środków chemicznych w sposób nieprawidłowy może dojść do wypadku lub zanieczyszczenie środowiska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.