Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30244 miejsce

"Bezpieczna droga do szkoły" w gminie Pęcław

W poniedziałek, 12 stycznia, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wietszycach zorganizowali w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" spotkanie z dziećmi, zapraszając do udziału także OSP Białołękę, Zarząd Gminny ZOSP w Pęcławiu oraz policję.

Remiza.com.pl / Fot. Kamil HalarewiczPodczas zajęć dzieci ze szkoły podstawowej w Białołęce, a także przedszkola w Pęcławiu oraz Piersnej, mogły zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa, poruszania się po drogach, a także poznać pracę strażaków oraz policjantów. Na placu przed szkołami strażacy przeprowadzili pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

Młodzi gospodarze mogli zobaczyć samochody bojowe straży pożarnej. Dzieci siadały za kierownicą wozu, przymierzyły umundurowanie bojowe strażaków. Akcja miała charakter edukacyjny, ale jej celem było również pokazanie jaka ciężka, trudna, a zarazem bardzo satysfakcjonująca - niekiedy społeczna - jest praca strażaka.

Remiza.com.pl / Fot. Kamil HalarewiczUczestnicy akcji otrzymali odblaski poprawiające ich widoczność po zmierzchu i kalendarze strażackie na nowy rok.

- Jest to ważna akcja, dzięki której w znaczący sposób może się poprawić bezpieczeństwo dzieci. Czas poświęcony na tą akcję nie uważamy za zmarnowany, a wręcz przeciwnie. Zyskaliśmy nowe doświadczenie, które zamierzamy wykorzystywać w przyszłości - mówi Kamil Halarewicz naczelnik OSP Wietyszyce.

Remiza.com.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.