Facebook Google+ Twitter

Bezpieczna majówka. Policyjna akcja prewencyjna w całej Polsce

Jak co roku w zaczynający się dzisiaj długi majowy weekend policjanci będą kontrolować pojazdy pod względem technicznym i kierowców w aspekcie trzeźwości. Na drogach będzie więcej patroli. Przed rokiem na drogach zginęło 77 osób.

 / Fot. Darek SzczecinaW każdy dłuższy weekend na polskich drogach obserwujemy wielki ruch. Nad bezpieczeństwem czuwają wzmożone patrole policyjne. Czy w tym roku będzie bezpiecznie? Przypomnijmy, przed rokiem w okresie 26.04-05.05 na drogach zginęło 77 osób, a w 2012 r. 65 osób.

Policja zapowiedziała, że od środy na drogach w całym kraju znajduje się więcej patroli. Funkcjonariusze kontrolują prędkość, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców. Policja zwraca się do kierowców z apelem o wyobraźnię na drodze i  / Fot. policja.pldostosowanie prędkości do panujących warunków. Kontrole będą prowadzone nie tylko na trasach wylotowych z miast, będą obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Przypomnijmy, że wśród głównych przyczyn wypadków drogowych są: wymuszenie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie i nadmierna prędkość oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Jedźmy wiec z wyobraźnią i prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Podczas ostatniej doby było 109 wypadków drogowych, w których 5 osób zginęło, a 122 zostało rannych. Jak dotąd policja zatrzymała 235 nietrzeźwych kierowców

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.