Facebook Google+ Twitter

"Bezpieczna woda", czyli jak nie utonąć na kąpielisku

"Celem programu "Bezpieczna woda" jest promocja bezpiecznego zachowania w wodzie, nad wodą oraz na wodzie wśród dzieci i młodzieży szkolnej w czasie letniego wypoczynki" - powiedział rzecznik prasowy Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 / Fot. http://msport.gov.pl/aktualnosci-turystyka/1624-Akcja-informacyjno-edukacyjna-Bezpieczna-woda-?retpag=/turystyka/Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z m.in. Komendą Główną Policji oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym organizuje w tym roku akcję informacyjno-edukacyjną "Bezpieczna woda". Akcja ma na celu propagowanie bezpiecznych zachowań nad wodą oraz informowanie, gdzie można się kąpać, a gdzie nie. Duży nacisk ma być kładziony również na informowanie o możliwych konsekwencjach niebezpiecznych skoków do wody, które są główną przczyczyną tragicznych wypadków. Akcje edukacyjne nad wodą, które będzie przeprowadzać WOPR, będa obejmowały także naukę udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznego korzystania ze sprzętu wodnego.

Głównym narzędziem akcji jest poradnik, stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży, którzy są najczęstszymi ofiarami wypadków nad wodą. Poradnik zawiera informacje o tym, jak zachować się w niebezpiecznej sytuacji, do kogo zgłosić się po pomoc oraz jak dołączyć do WOPR-u, jeśli ktoś ma na to ochotę. Poradnik ma być pomocą dla rodziców, opiekunów i wychowawców dzieci i młodzieży, którzy zabierają swoich podopiecznych na wczasy bądź kolonię. Poradnik jest bezpłatny i można go pobrać ze strony Komendy Stołecznej Policji bądź u nas (na dole artykułu).

- Mamy nadzieję, że nabyta wiedza przyczyni się do zmniejszenia wypadków nad wodą, którym
ulegają dzieci i młodzież - powiedział Wiadomościom24 rzecznik prasowy MSiT Jakub Kwiatkowski, dodając: - Bezpieczeństwo nad wodą jest jedną z najważniejszych rzeczy, na którą należy zwracać uwagę w czasie wakacji.

Akcja "Bezpieczna woda" ma zasięg ogólnopolski.

Pobierz broszurę "Bezpieczna woda"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.