Facebook Google+ Twitter

"Bezpieczne ferie" - ruszyła akcja tarnowskiej policji

Mimo, że małopolscy uczniowie muszą poczekać na ostatni w tym półroczu dzwonek jeszcze kilka tygodni, policjanci z Tarnowa już teraz rozpoczęli działania w ramach akcji "Bezpieczne ferie".

 / Fot. Tomasz OsuchSpotkaniami z młodzieżą rozpoczyna się w Tarnowie akcja "Bezpieczne ferie". Jak czytamy w komunikacie tarnowskiej Komendy Miejskiej, "w najbliższych dniach dzielnicowi i profilaktycy z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii (...) spotkają się z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów, by przypomnieć o niebezpieczeństwach z jakimi spotkać się mogą podczas zimowych wakacji."

Policjanci z Tarnowa będą uczyć dzieci jak w czasie wolnym od zajęć szkolnych skutecznie unikać wszelkich zagrożeń. "Pamiętajmy, że ferie to dla maluchów nie tylko czas wyjazdów, beztroskiej zabawy i szaleństw na śniegu" - apeluje tarnowska policja.

Czytaj też: Ferie w Tarnowie: 150 atrakcji dla 20 tys. uczniów


Rozpoczęta wczoraj akcja potrwa do 26 lutego, a działania z nią związane nasilą się po 13 lutym, kiedy zimowy wypoczynek rozpoczną m.in. dzieci z Małopolski. Wtedy właśnie na ulice wyjdą dodatkowe patrole, które czuwać będą nad bezpieczeństwem najmłodszych w takich miejscach jak lodowiska i parki. Pod szczególnym nadzorem policji pozostaną również lokale, w których podawany jest alkohol oraz sklepy monopolowe.

Tarnowscy funkcjonariusze zapewnią także bezpieczeństwo podróżnym. Policja wspólnie ze Służbą Ochrony Kolei zaplanowała wspólne patrole w rejonie dworców kolejowych oraz autobusowych.

Po raz pierwszy tarnowskich stróżów prawa będzie można zobaczyć także na stokach narciarskich. Specjalnie do tego celu powołane "patrole narciarskie" spotkać będzie można m.in. w Lubince oraz Siemiechowie.

Więcej na temat akcji "Bezpieczne ferie" w Tarnowie znajdziesz tutaj...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.