Facebook Google+ Twitter

Bezpieczne imprezy razem ze stołeczną policją

1 września warszawska policja ruszyła z nową akcją "Bezpieczne imprezy". Działania te mają na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa młodzieży bawiącej się w warszawskich pubach, dyskotekach oraz klubach.

Stołeczna Komenda Policji jest zaniepokojona sytuacją w okolicach lokali, gdzie swój wolny czas spędza młodzież. Ruszyła do tych miejsc by kontrolować, przeprowadzać działania prewencyjne i zwiększyć bezpieczeństwo, zarówno młodzieży, jak również wszystkich innych uczestników tych imprez.

Bawić się bezpiecznie

Strona Komendy Stołecznej Policji / Fot. screenGłówne założenia tej akcji to przede wszystkim ograniczenie ilości przestępstw i wykroczeń w tych lokalach, zwalczanie handlu narkotykami, sprzedaży alkoholu nieletnim oraz prostytucji nieletnich. Ważne jest również ograniczanie zagrożeń związanych ze zbiorowym zakłócaniem porządku w miejscu publicznym.

Funkcjonariusze w swych działaniach chcą współpracować z organizatorami, personelem lokali oraz ich ochroną. Jak poinformowała nas Anna Kędzierzawska z Komendy Stołecznej Policji: - Policja ma nadzieje na stałą współpracę z organizatorami imprez, na ciągłą wymianę informacji - mówi. - Oczywiście w przypadku jakichś alarmów będziemy interweniować. Liczymy, że akcja przyniesie efekty - dodaje.

Świadome społeczeństwo

Policji zależy również na promowaniu właściwych zachowań oraz sposobów postępowania, wśród uczestników imprez rozrywkowych oraz edukowaniu rodziców i opiekunów. W tym celu na terenie szkół organizowane będą spotkania dla uczniów i opiekunów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.