Facebook Google+ Twitter

"Bezpieczne środowisko". Muralia 2011 w Sieradzu

Współautorzy: Jarosław Stanioch

29 maja po raz dwudziesty Buro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zorganizowało „Muralia”. Tematem tegorocznej imprezy było „Bezpieczne środowisko”. Impreza, jak co roku, zorganizowana została na ulicy Ogrodowej w Sieradzu.

Najpierw najmniejsze detale trzeba namalować / Fot. Piotr AndrzejakNiestety, dzisiejsza impreza rozpoczęła się z małymi problemami organizacyjnymi Muralia 2011 / Fot. Piotr Andrzejakpolegającymi na złym oznakowaniu ulic.

Jak powiedziała Wiadomościom24.pl dyrektor Bura Wystaw Artystycznych Małgorzata Szymlet-Piotrkowaska, problem polegał na tym, iż bardzo wąska ulica Ogrodowa stała się dziś ulicą dwukierunkową z możliwością parkowania i tylko błyskawiczna decyzja funkcjonariuszy sieradzkiej Straży Miejskiej zapobiegła kolizjom czy wpadkom w tym miejscu.

Tematem tegorocznych muraliów była ochrona środowiska i wszystkie prace były poświęcone tej tematyce. W malowaniu wzięły udział 23 grupy ze szkół podstawowych (klasy 5 i 6), zaś z gimnazjów klasy 1 i 2 młodzieży podległej Miejskiemu Ośrodkowi Pomocz Społecznej.

Dzisiejsze muralia rozpoczęły się o godzinie 9 i trwały do godziny 14. Pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 1, drudzy byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9, zaś trzeci uczniowie z 4. Organizatorzy przyznali również wyróżnienie dla Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Sieradzu.

Niestety, mimo ustawionych zapór, niektórzy kierowcy łamali przepisy nie zwracając uwagi na bezpieczeństwo młodzieży.

Niestety, kierowca tego samochodu mimo barier i zakazu ruchu, musiał przejechać, nie zwracając uwagi na bezpieczeństwo młodzieży. / Fot. Piotr AndrzejakMuralia 2011 / Fot. Piotr AndrzejakMuralia 2011 / Fot. Piotr AndrzejakWybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gość
  • Gość
  • 29.05.2011 12:18

I miejsce - Gimnazjum nr 3 !!!!!!!!!
Proszę o sprostowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.