Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24120 miejsce

Bezpieczne USB to przeszłość. Ujawniono złośliwy kod umożliwiający atak za pomocą pendrive'a

Odkryta w lipcu tego roku luka o nazwie BadUSB pozwala na dokonanie ataku za pomocą specjalnie spreparowanego pendrive'a. Jej odkrywcy nie zamierzali upubliczniać złośliwego kodu. Niestety, bez skrupułów dokonali tego inni specjaliści.

https://flic.kr/p/akuYw8 / Fot. Karolina Kabat/CC BY-ND 2.0Karsten Nohl i Jakob Lell poinformowali kilka miesięcy temu, że odkryli lukę, która umożliwia dokonanie ataku na dowolny komputer przy użyciu pendrive'a. Odkrywcy nie upublicznili złośliwego kodu, pozwalającego na złamanie zabezpieczeń - informuje Chip.pl. Ten stan rzeczy trwał krótko.

Adam Caudill i Brandon Wilson poinformowali, że dokonali tego samego, co wyżej wymieniona para specjalistów. Zamieścili też kod oraz poinformowali o możliwych zastosowań BadUSB. Opisali między innymi sposób przejęcia kontroli nad komputerem i podłączoną do niego za pomocą złącza USB klawiaturą.

Naukowcy odkryli 25 tysięcy pasm górskich ukrytych pod powierzchnią wody


Caudill i Brandon twierdzą, że publikując kod chcą wywrzeć presję na producentach sprzętu i oprogramowania, by ci załatali lukę. Nie będzie to jednak proste.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.