Facebook Google+ Twitter

Bezpieczne Wakacje 2009 na Podkarpaciu

W stolicy Podkarpacia już w najbliższą sobotę dzieci i młodzież będą mogli przejść egzamin na kartę rowerową lub motorowerową. A to wszystko za zupełnie za darmo - zapowiadają organizatorzy.

Bezpieczne Wakacje 2009 na Podkarpaciu tak naprawdę rozpoczęły się już 29 maja br. Akcja ma swój określony cel i dzieli się na kilka sektorów m.in "Bezpieczny Autobus", "Trzeźwy Autobus". Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie postanowili jednak dodać kolejny filar i w ramach akcji "Rowerem bezpiecznie do celu" odbędą się egzaminy na terenie miasteczka ruchu drogowego przy ulicy Pułaskiego w Rzeszowie.

Już wiemy, że będą dwa wakacyjne terminy egzaminów: 25 lipca i 22 sierpnia. "W tych dniach dzieci, które chciałyby uzyskać uprawnienia do kierowania rowerem lub motorowerem mogą zgłosić się na egzamin wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym. Dzieci muszą zabrać ze sobą aktualną legitymację szkolną, a w trakcie egzaminu będą musiały się wykazać niezbędnymi kwalifikacjami" -
czytamy na stronie KWP w Rzeszowie. Każdy egzamin w tym dniu jest bezpłatny.

Przypominamy, że kartę rowerową lub motorowerową może uzyskać osoba, która osiągnęła wiek 10 lat - w przypadku karty rowerowej i 13 lat - w przypadku karty motorowerowej.

Na egzamin zapraszają organizatorzy egzaminów na kartę rowerową: Wydział Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie we współpracy z Zarządem Okręgowego PZM-ot w Rzeszowie, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Rzeszowie oraz Inspekcją Transportu Drogowego. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.