Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20195 miejsce

"Bezpieczni w drodze do szkoły" w Redzie. Akcja społeczno-edukacyjna

7 marca firma Skanska i zaproszeni goście przeprowadzili akcję społeczno-edukacyjną „Bezpieczni w drodze do szkoły”. Miała ona związek z przebudową systemu drogowego w Rumi i Redzie.

Policjantka objaśniająca zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. / Fot. Greta SchonkenchtWedług statystyk policyjnych 15 proc. rannych w wypadkach drogowych to osoby w wieku od 5 do 15 lat, a 5 proc. ofiar śmiertelnych w Polsce stanowią dzieci. Brak wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym i słaba widoczność pieszych są najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem dzieci, dlatego edukowanie najmłodszych oraz noszenie elementów odblaskowych jest tak istotne. Dzięki opaskom kierowca zauważy pieszego z odległości 150, a nie 20 metrów, gdy jest już za późno na jakąkolwiek reakcję. Stąd potrzeba odpowiednich akcji uświadamiających zagrożenia.

Przedstawicielki Skanska, Agnieszka Sieracka (organizatorka akcji) i Mirosława Michalczyk wystąpiły ze swoim edukacyjnym programem w przedszkolu nr 1 w Redzie. Najpierw spotkały się z grupą trzy- i czterolatków, a następnie z pięcio- i sześciolatkami. W akcji brali udział ratownicy PCK: Katarzyna Ozga-Głogowska i Wiktor Hapko oraz policjantka Beata Czaja z Komisariatu Policji w Redzie.

Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!

Pierwsza wystąpiła funkcjonariuszka policji, która wraz z ochotnikiem z grupy zademonstrowała,Przedstawicielki firmy Skanska z grupą trzy- i czterolatków. / Fot. Greta Schonknecht jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Wymieniła następujące czynności związane z poprawnym zachowaniem pieszego: zatrzymanie się, patrzenie w lewo, w prawo, jeszcze raz w lewo i - przy wolnej jezdni - przejście na drugą stronę. Wszystkie dzieci aktywnie zaangażowały się w ten pokaz. Przy kolejnym zadaniu, przy użyciu krążków w kolorach zielonym i czerwonym, wyjaśniła funkcję sygnalizacji świetlnej. Maluchy wzorowo stosowały się do jej wskazań.

Następną część programu poprowadziła Agnieszka Sieracka. Wytłumaczyła, jak wygląda plac budowy i jak trzeba się zachowywać w jej pobliżu. Kiedy poprosiła o ochotników do zadania, pojawił się las rąk. Wybrane dzieci - dwie dziewczynki i dwóch chłopców - zostały pracownikami budowy. Jak prawdziwi budowlańcy, dzieci otrzymały kaski i kamizelki odblaskowe. W takim ubiorze wraz z prowadzącą utworzyły plac, ogradzając go pachołkami i taśmą. Pani Agnieszka pokazała także, jakie znaki informacyjne występują w okolicy budów i co oznaczają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.