Facebook Google+ Twitter

"Bezpieczni w Internecie" - warsztaty w Warszawie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-20 12:37

"Bezpieczni w Internecie" - trwają warsztaty wakacyjne dla dzieci i rodziców organizowane przez Fundację Dzieci Niczyje.

CosmoGolem czeka na Was na Polach Mokotowskich! / Fot. CosmoGolemJuż w najbliższy weekend w ogrodzie Praskiego Centrum Rodziny przy ulicy Walecznych 59 w Warszawie odbędą się trzecie warsztaty dla dzieci i rodziców. Tym razem tematem przewodnim spotkania ze specjalistami Fundacji Dzieci Niczyje będzie bezpieczeństwo w internecie. Dzieci dowiedzą się m.in. jak rozpoznawać i radzić sobie w trudnych sytuacjach w sieci. Rodzice - jakie zagrożenia czyhają na najmłodszych.

Od początku sierpnia FDN organizuje warsztaty wakacyjne dla warszawskich dzieci i ich rodziców. Podczas dotychczasowych spotkań uczestnicy nauczyli się m.in. jak rozpoznawać trudne sytuacje pojawiające się wraz z rozwojem dzieci. Specjaliści FDN radzili rodzicom jak rozpoznawać zachowania dzieci świadczące o przeżywaniu przez nie skomplikowanych zdarzeń, z którymi nie mogą sobie same poradzić.

- Tematem przewodnim trzeciego spotkania będzie bezpieczeństwo w sieci. Dynamiczny rozwój internetu niesie ze sobą nie tylko korzyści, lecz również wiele zagrożeń. Jest to szczególnie niebezpieczne dla najmłodszych, przeważnie nieświadomych użytkowników sieci. Dlatego też warsztaty kierujemy także do rodziców, od których wiedzy i ochrony również zależy bezpieczeństwo dzieci - mówi Weronika Sobierajska, psycholog z Fundacji Dzieci Niczyje.

Podczas spotkania "Bezpieczni w Internecie" najmłodsi poznają m.in. zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Dowiedzą się gdzie i z kim mogą porozmawiać w chwili zaistnienia niebezpiecznych sytuacji, zapoznają się z ofertą portalu Helpline.org.pl oraz serwisu internetowego sieciaki.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.