Facebook Google+ Twitter

Bezpiecznie na rowerze. Trakt Przełęcz Łaszczowa

Warto wyjść z domu, wsiąść na rower i czując wiatr w piersiach wyruszyć przed siebie. Jak do tego dodać podziwiane panoramy i cudowne zmęczenie, które sprawia, że się czuje, że żyje to... wystarczy.

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego ogłosił rok 2012 rokiem turystyki rowerowej. Projekt ten obejmuje szereg inicjatyw popularyzujących taką formę spędzania wolnego czasu.

Rowerowy Klub Sportowy Kross Byczeń również dołączył do uczestników jednej z wielu akcji w ramach programu przygotowanego przez głównego organizatora. Członkowie klubu biorą czynny udział w cyklu imprez przygotowywanych przez RKS Kross lub inne organizacje zajmujące się popularyzacją turystyki kolarskiej. Kolejną imprezą w ramach akcji „Bezpiecznie na rowerze” był XVII Trakt, którego celem było zdobycie Przełęczy Łaszczowa. Dosłownie zdobycie ponieważ tylko dwóm uczestnikom udało się wjechać na sam szczyt. Dla pozostałych rajd zamienił się w pieszo-rowerowy. Najważniejsze, że nikt nie narzekał i wszyscy ze smakiem spałaszowali własnoręcznie upieczone na ognisku kiełbaski. Smakowały jak nigdy a świadomość że powrót to będzie jazda „z górki” nastawał optymistycznie na dalszą część rajdu.

Dla uczestników rajdu nie są ważne tylko wysiłek fizyczny i fantastyczne panoramy podziwiane na trasie ale równie ważne bezpieczeństwo. Dlatego, przed wyjazdem na trasę każdego rajdu, Prezes klubu RKS Kross, Jan Boczula przypomina o zasadach ruchu drogowego dotyczących poruszania się rowerami po drogach.

To jeden ze stałych punktów regulaminu każdego Traktu przyczyniający się do poprawy bezpieczeństwa i kultury jazdy na trasach rowerowych.

Informacje o Przełęczy Łaszczowa, jej położeniu i opisie można znaleźć na stronach internetowych popularyzujących Góry Bardzie.

Ponieważ uważamy, że należy się dzielić tym co dobre zachęcamy wszystkich, którzy chcą wspólnie z nami poznawać najbliższe okolice i nie boją się wysiłku fizycznego do udziału w naszych rajdach. Informacje o naszych imprezach znajdują się na łamach lokalnych gazet oraz w na stronach internetowych dza.doba.pl , www.czasnarower.pl oraz stronie klubowej www.rkskross.pl.tl
Do udziału w naszych rajdach wystarczy bardzo niewiele, sprawny rower, dobry humor i chęci.
Informujemy, że wszelkie informacje o zapisach do RKS Kross Byczeń oraz o udziale w rajdach można zgłaszać drogą mailową, pisząc na jeden z adresów: boczulajan@wp.pl lub gurmond@tlen.pl oraz telefonicznie pod numerem
telefonu 724076287 (w każdy dzień roboczy, po godz. 16.00).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.