Facebook Google+ Twitter

Bezpieczniej na krakowskim Kazimierzu

16 maja na krakowskim Kazimierzu odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy dla pracowników jednej z kawiarni. W trakcie szkolenia uczestnicy nauczyli się m.in. wykonywać resuscytację i obsługiwać defibrylator AED.

W środę, 16 maja, w Tajemniczym Ogrodzie na placu Nowym w Krakowie odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy dla pracowników kawiarni. Kurs zorganizowała firma Stay & Play, we współpracy z organizatorami akcji "Karetka nie taxi".

Pomysł na szkolenie zrodził się podczas jednej z rozmów przy kawie, właśnie w Tajemniczym Ogrodzie. Rozmowy z pracownikami potwierdziły konieczność zorganizowania szkolenia. Przyznali, że choć takowe już przechodzili, to wciąż mają obawy związane z udzielaniem pomocy w stanach zagrożenia życia.

Kilkugodzinne szkolenie przeprowadził dla pracowników Tajemniczego Grzegorz Nowak - ratownik medyczny i trener w firmie Stay & Play. Uczestniczyła w nim większość pracowników kawiarni oraz właściciele.

W trakcie szkolenia z pierwszej pomocy uczestnicy nauczyli się wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową u osób dorosłych i dzieci, a także obsługiwać urządzenie AED – automatyczny defibrylator zewnętrzny, służący do przywracania prawidłowej pracy serca.

"Uczestniczyłam w swoim życiu w kilku szkoleniach. Na tym na pewno pierwsza pomoc była przedstawiona w najfajniejszy sposób. Szkolenie nikogo nie nudziło, wszyscy chłonęli wiedzę, poczułam na własnej skórze stres przy wyreżyserowanych sytuacjach. Teraz już wiem, że trzeba opanować emocje i działać z głową" – przyznaje Monika Jagła z Tajemniczego Ogrodu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.