Facebook Google+ Twitter

Bezpieczniej w Mrągowie i na okolicznych jeziorach

Mrągowska straż pożarna otrzymała od władz samorządowych sprzęt ratowniczy za około 2 mln. zł. To efekt współpracy samorządów powiatowego, miejskiego i wojewódzkiego - bo pieniądze pochodziły z tych trzech źródeł.

Wóz ratowniczo - gaśniczy to kolejny nowy zakup, który wzbogacił bazę pojazdów mrągowskich strażaków / Fot. J. PuszkoNowy rok dla mrągowskich strażaków zaczyna się bardzo dobrze. Remiza wzbogaciła się o nowiutki wóz ratowniczo - gaśniczy za 700 tys. zł, podnośnik za około 1 mln. zł, a niebawem trafi do nich łódź ratownicza za 270 tys. zł.

Pierwszy nabytek pojawił się w Komedzie Powiatowej już w grudniu. Ciężki samochód ratowniczo - gaśniczy udało się zakupić częściowo ze środków Starostwa Powiatowego w Mrągowie, które wyłożyło na ten cel 300 tys. zł. Drugie tyle przekazał Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej. 100 tys. zł dołożyło Miasto Mragowo.

Po nowym roku w remizie pojawił się nowiutki podnośnik hydrauliczny SH-25 na bazie Man-a. Potrafi on wynieść kosz z ratownikami na wysokość 25 metrów, jest w pełni wyposażony i gotowy do akcji. Sprzęt zakupił Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej w Olsztynie. Strażacy są bardzo zadowoleni z tego nabytku. Jeździ się nim komfortowo, ale to nie jest najważniejsze - dzięki wielu technicznym rozwiązaniom będzie on bardzo pomocny podczas akcji na wysokościach. Jest znacznie wyższy niż używany dotychczas przez mrągowskich strażaków i można nim sterować również z kosza.

Podnośnik warty jest milion zł. / Fot. J. PuszkoTakich udogodnień jest znacznie więcej - czujniki wykrywające odległość od ściany budynku, drabina wbudowana w podnośnik, nosze czy kamera cofania, to tylko niektóre. Nowe wozy zastąpiły dotychczas używany w mrągowskiej straży sprzęt. Ten z kolei wzbogacił bazę pojazdów mikołajskich strażaków - ochotników.

Powiat mrągowski to również duże akweny wodne w tym jedne z najbardziej popularnych - Jezioro Mikołajskie, czy Jezioro Śniardwy. Wiąże się to także z koniecznością ich patrolowania i często z udzielaniem pomocy żeglarzom. O tym jak ważny jest w takich przypadkach dobry sprzęt przekonali się ratownicy podczas „białego szkwału”, który w ubiegłym roku pochłonął życie 11 osób. Dlatego wojewoda warmińsko - mazurski zakupił nowoczesną, kabinową łódź ratowniczą z pełnym wyposażeniem za 270 tys. zł. W ciągu najbliższych dni trafi ona do mrągowskiej jednostki straży pożarnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.