Facebook Google+ Twitter

Bezpieczniej w mrągowskich szkołach

Ponad 43 tys. zł otrzymało Starostwo Powiatowe w Mrągowie na realizację programu mającego podnieść bezpieczeństwo w szkołach. Kamery pojawią się w trzech placówkach oświatowych na terenie naszego powiatu.

Instalacja systemów odbywa się w ramach rządowego programu „Monitoring wizyjny w szkołach i placówkach”. Mrągowskie Starostwo złożyło wniosek, by programem objąć pięć podległych szkół i placówek. Zaakceptowano trzy: I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół nr 2 oraz Zespół Szkół Zawodowych. W sumie realizacja zadania kosztować będzie 54 tys. zł, z czego 43 200 zł pochodzi z budżetu państwa.

Monitoring najskuteczniejszy

Jak twierdzą autorzy programu, monitoring jest skutecznym, a zarazem najprostszym sposobem podniesienia poziomu bezpieczeństwa w szkołach. Sprawdza się on znakomicie szczególnie w tych placówkach, gdzie liczba uczniów jest bardzo duża.

Dyrektorzy szkół średnich z terenu powiatu skarżą się m.in. na wandali. Ten problem jest wymieniany najczęściej i to przez wszystkich szefów placówek oświatowych. Innym problemem są kradzieże - zwłaszcza w szatniach, a ich ofiarami pada młodzież. Problemem są także osoby obce, które często przebywają na terenie szkół, a czasem ich zamiary nie są przyjazne (dystrybucja narkotyków, czy wspomniane wcześniej niszczenie mienia).

Czujne oko kamery

Te wszystkie zagrożenia będzie można wychwycić i wyeliminować. W przypadku aktów wandalizmu, nagranie z kamery jest niepodważalnym dowodem. Dzięki temu skończy się pokrywanie szkód z budżetu szkoły - za wszystko zapłaci sprawca.

Mrągowscy policjanci nie mają wątpliwości. W ich opinii instalacja monitoringu wizyjnego w szkołach w znacznym stopniu ograniczy zjawisko przemocy, kradzieży czy spożywania alkoholu lub innych środków odurzających.
W I LO pojawią się cztery kamery. W Zespole Szkół nr 2 i w Zespole Szkół Zawodowych kamer będzie aż sześć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ za informację
właśnie pracuję nad tekstem dotyczącym wprowadzenia systemu monitorującego w polskich szkołach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.