Facebook Google+ Twitter

"Bezpieczny Dzień Dziecka" z prezydentem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-30 17:37

Przed Pałacem Prezydenckim i na Placu Piłsudskiego trwa festyn pod hasłem "Bezpieczny Dzień Dziecka". Para prezydencka, która objęła patronat nad imprezą, spotkała się wcześniej z około 200 dziećmi, którym tematyka bezpieczeństwa jest szczególnie bliska. Są to członkowie dziecięcych drużyn ratowniczych, między innymi strażackich, harcerskich czy WOPR-owskich.

Prezydent Lech Kaczyński podkreślił, że bezpieczeństwo dzieci jest szczególnie ważne. Dodał także, iż chęć niesienia pomocy nie powinna wypływać tylko z racji wykonywanego zawodu. Prezydent zaznaczył, że trzeba pomagać innym nawet jeśli nie jest się strażakiem, policjantem czy lekarzem.
Po powitaniu para prezydencka osobiście pogratulowała zebranym dzieciom i porozmawiała z nimi.
Członkowie obecnej na spotkaniu dziecięcej drużyny strażackiej swoją przyszłość zamierzają związać właśnie z tym zawodem. Jak mówią chcą pomagać ludziom, którzy mają kłopoty. Wiedzą także jak zachować się w razie niebezpieczeństwa i po jakie służby zadzwonić.
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, organizatora festynu, Władysław Stasiak, zwraca uwagę, że kształtowanie przyjacielskiej postawy, umiejętności niesienia pomocy oraz nauka zasad bezpieczeństwa w młodym wieku jest niezmiernie ważna. Wpływa ona także na dorosłe życie każdego z nas, a także na bezpieczeństwo narodowe.
Władysław Stasiak zaznacza, że każdy może dziś zobaczyć z bliska pracę służb ratowniczych podczas otwartego festynu na Placu Piłsudskiego. Odbędzie się tam na przykład prezentacja sprzętu takiego jak robot Lucek, który służy do rozbrajania bomb. Takich maszyn w Polsce jest dziewięć. Wśród planowanych atrakcji znajdzie się jeszcze musztra paradna Orkiestry Reprezentacyjnej Policji połączona z pokazem policyjnych motocykli oraz działanie pododdziału saperów Wojska Polskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Impreza ciekawa by pewnie była dla wielu dzieci i budziła ich większe zainteresowanie gdyby odbyła się np. jutro a nie dzisiaj.I w dłuższych godzinach a nie tylko do 18ej. Teren Pl. Piłsudskiego zakorkowany- objazdy, remonty ulicy- trudno dotrzeć. Dzieci mało więc służby mundurowe i eksponaty stały znudzone :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.