Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18062 miejsce

Bezpieczny senior.Inicjatywa bialskiej KMP i Banku Spółdzielczego

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w 2014 r. telefoniczni wnuczkowie, policjanci, agenci wyłudzili około 19 mln zł. W ubiegłym, dziadkowie, przekazali nieznanym członkom rodziny znajdującym się w potrzebie - ponad 25 mln zł.

 / Fot. Archiwum KMP Biała PodlaskaOd kilku lat przestępcy wykorzystują i ciągle doskonalą metodę oszustw popularnie nazywanych „na wnuczka”. Potencjalne ofiary mogą spodziewać się telefonu od nieznajomych rozmówców podających się za członków najbliższej rodziny, policjantów, prokuratorów itp.

Pewnie wkrótce pojawią się nowe „legendy”. Amatorzy łatwego zarobku mają coraz ciekawsze pomysły i scenariusze telefonicznych rozmów.

Dlatego też działania profilaktyczne są nie do przecenienia.

W akcję zaangażował się Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej i Komenda Miejska Policji. Wkrótce do osób zainteresowanych  / Fot. Archiwum KMP Biała Podlaskatrafi kilka tysięcy ulotek ostrzegających o niebezpieczeństwach, jakie może nieść telefoniczna rozmowa ze sprytnym oszustem.

Inicjatywa ta ma na celu uświadomienia osobom starszym stopnia zagrożenia i ostrzeżenie przed pułapkami zastawianymi przez wyrachowanych przestępców.

Ulotki otrzymują klienci zakładający konto w banku oraz dokonujący w jego placówkach transakcji.

Dzielnicowi będą docierać do seniorów bezpośrednio, a podczas spotkań w szkołach policjanci poproszą uczniów o przekazanie ulotek swoim babciom i dziadkom.

 / Fot. Archiwum KWP Lublin- Każda inicjatywa, która uchroni przed stratą oszczędności całego życia jest bardzo ważna - zauważył rzecznik KMP w Białej Podlaskiej kom. Jarosław Janicki. - Nie ma tygodnia, żeby na terenie województwa lubelskiego nie dochodziło do oszustw „na wnuczka” czy też „na policjanta”. Także do naszych jednostek Policji zgłosiły się osoby, które w ten sposób zostały oszukane.

Być może niewielka ulotka, leżąca przy telefonie stacjonarnym lub komórce włączy w odpowiednim momencie światełko ostrzegawcze u kolejnych osób, których wrażliwość i dobre serce chcą wykorzystać przestępcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.