Facebook Google+ Twitter

Bezpieczny znaczy widoczny

20 października 2010r. w hali OSiR odbyła się akcja „Bezpieczny Widoczny”; została zorganizowana przez Urząd Miejski w Opalenicy oraz Ośrodek Pomocy Społecznej dla dzieci Szkół Podstawowych Gminy Opalenica.

W ważny temat, jakim jest bezpieczeństwo wprowadził nas spektakl Teatru s.c „Spiderman uczy Batmana bezpieczeństwa” ,który miał uświadomić dzieciom, z jakiego rodzaju zagrożeniami mogą się spotkać. Uczymy także jak się ich ustrzec. Dzieci otrzymały odblaskowe kamizelki, które powinny mieć założone np. w czasie wycieczek szkolnych. Z pewnością uratują wiele dzieci od kalectwa i śmierci.

Koszt zakupu kamizelki jest stosunkowo niewielki, a skuteczność bardzo duża. Dziecko w kamizelce jest widoczne w dzień i w nocy i kierowca szybciej dostrzeże idącego. W drodze powrotnej do szkoły żegnały dzieci sygnały syren wozów strażackich.

Przez cały czas poszukujemy skutecznych metod na zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Pamiętając o odnawianiu pasów dla pieszych. Choć prawnie obowiązek noszenia odblasków dotyczy dzieci. To również powinien dotyczyć dorosłych. Zmniejszyłaby się ilość wypadków.

Ustawa Prawo o ruchu drogowym mówi: Art. 43. 1. Dziecko w wieku 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek, co najmniej 10 lat. Nie dotyczy to strefy zamieszkania. 2. Dziecko w wieku do 15 lat, poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, jest obowiązane używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Zobacz galerię: Bezpieczny znaczy widoczny
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Szczególnie rowerzyści i piesi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy powinien na drodze być widoczny.
"NIE BĄDŹ ŁOŚ - ODBLASKI NOŚ" - to hasło wymyślone przez dziecko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.