Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11298 miejsce

Bezpłatna sterylizacja kotów w Zgierzu

Od października Fundacja Medor w Zgierzu rozpoczęła akcję bezpłatnej sterylizacji bezdomnych kotów. Wszystkie karmicielki dzikich kociaków zapraszamy po talony.

- Celem akcji jest ograniczenie populacji dzikich kotów - mówi Dominika Andrzejewska z Fundacji Medor. - Po talony mogą zgłaszać się karmicielki dzikich kotów z terenu miasta Zgierza. W fundacji otrzymają talon, oraz klatkę dla kota. Z talonem i kotem w klatce muszą udać się do lecznicy gdzie lekarz weterynarii na podstawie talonu wykona zabieg sterylizacji, oczywiście nieodpłatnie. Talony później wracają do nas, a my regulujemy należność.

Fundacja Medor na akcję sterylizacji dzikich kotów przeznaczyła 15 tys. zł. Są to pieniądze zebrane z 1 proc. podatku za zeszły rok. Od maja tego roku fundację wspiera również miasto, ale umowa jeśli chodzi o koty dotyczy tylko pięciu sztuk.

Fundacja namawia właścicieli kotów domowych do tego typu zabiegu. Często dzwonią właściciele kotów mówiąc, że "kotka ma małe" i nie wiedzą co teraz robić. Zabieg sterylizacji to kastracja. Oprócz wspomnianego wcześniej niepotrzebnego, i niechcianego rozmnażania się zwierzaków sterylizacja zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób hormonalnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A ja kiedyś karmiłam takiego bezdomnego kociaka w Zgierzu. Kochany był. Mój kot tez z tamtych stron pochodzi :) Plus za ważny temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.