Facebook Google+ Twitter

Bezpłatna Strefa Kibica w Austrii to dobry... interes

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-09 18:43

Wejście do wiedeńskiej Strefy Kibica jest darmowe, jednak po jej opuszczeniu kibice mają puste kieszenie. Niezbędne wydatki zaczynają się zaraz po przekroczeniu bramki.

Oglądanie meczów na wielkich telebimach, w towarzystwie innych fanów piłki, wiąże się z niezbędnymi wydatkami na jedzenie i picie. Teoretycznie darmowa Strefa Kibica okazała się więc złotym interesem. Na jej teren nie można wnosić własnego jedzenia i napojów, a ochrona każe wyrzucać prowiant do wielkich worków na śmieci przed bramą. Na terenie strefy można sobie to wynagrodzić. Ale i słono za to zapłacić.

Ceny w Strefie Kibica są mniej więcej dwa razy wyższe niż na zewnątrz. Najczęściej kupowany przez kibiców zestaw: kebab i coś do picia kosztuje tam około 10 euro. Poza strefą - niecałe 5. W pobliskich lokalach można za tę cenę kupić dużą porcję sycącego gulaszu.

Kibice wolą jednak przepłacać, niż opuścić mecz i szukać tańszego jedzenia poza Strefą Kibica. Organizatorzy podali, że tylko wczoraj sprzedano tam: 32 i pół tysiąca litrów piwa, 1150 kilogramów kiełbasek i 24 tysiące bułek. W magazynach nie zostało nic.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.