Facebook Google+ Twitter

Bezpłatne porady prawne dla warszawiaków

Już od kilku lat warszawiacy mogą korzystać z bezpłatnych porad prawnych w działającym od 2004 r. na Ochocie Towarzystwie Inicjatyw Społecznych „TROSKA”. Obecnie "TROSKA" potroiła ilość porad udzielanych przez prawników- wolontariuszy.

Działające na Ochocie Towarzystwo Inicjatyw Społecznych „TROSKA” Punkt Porad Prawnych istnieje od 2004 r. Przez wielu specjalistów uznawany jest za najlepszą klinikę prawną w stolicy. Jako jedyny został objęty patronatem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Od 12 lipca „TROSKA” potroiła ilość udzielanych porad prawnych, stało się tak za sprawą zwycięstwa w konkursie grantowym na prowadzenie poradnictwa obywatelskiego i prawnego, zorganizowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Wcześniej punkt działał dwie godziny dziennie, a korzystało z niego 20 - 30 osób tygodniowo.

- Staramy się dostosować nasze porady do potrzeb mieszkańców Warszawy - mówi prezes stowarzyszenia Maurycy Seweryn. - Służą do tego ankiety. Dzięki nim mogliśmy wprowadzić porady przedpołudniowe, z których przede wszystkim korzystają osoby starsze, studenci oraz bezrobotni. To duża grupa docelowa, ponieważ emeryci i renciści stanowią nieco ponad połowę klientów, a bezrobotni około 20 procent.

Porad udzielają prawnicy – wolontariusze, którzy przyjmują zgłoszenia pod nr 0-22-659-21-25 lub osobiście, w godzinach 10 - 20, przy ul. Sękocińskiej 5 na Starej Ochocie.

Towarzystwo Inicjatyw Społecznych „TROSKA” jest organizacją pozarządową. Więcej informacji na www.troska.com.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.