Facebook Google+ Twitter

Bezpłatne przedszkole w Łodzi - rekrutacja trwa!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-09-29 21:13

Rodzice mogą odetchnąć z ulgą. Ci, dla których pociech zabrakło miejsc w łódzkich przedszkolach mają szansę na rok bezpłatnej opieki nad dzieckiem. Nabór do unijnego projektu trwa!

Wczesne rozpoczęcie procesu kształcenia stanowi podstawę rozwoju edukacji. Bardzo ważne jest, by dziecko w wieku 3-5 lat przynajmniej po kilka godzin dziennie uczyło się pod opieką nauczyciela i w ten sposób poznawało świat i doskonaliło swe umiejętności. Dziecko w tym wieku najszybciej się uczy i dlatego tak ważne jest pobudzanie jego rozwoju intelektualnego, co pomaga także zapobiegać późniejszym trudnościom w nauce.

Nie wszystkie jednak dzieci w tym wieku znalazły w tym roku miejsca w łódzkich przedszkolach. Dostrzegając istotę tego procesu oraz uwzględniając problem nierówności w zakresie udostępniania edukacji przedszkolnej, Międzynarodowe Przedszkole Edukacji Innowacyjnej „Tęczowy Świat Dziecka” zaprasza rodziców i dzieci do udziału w projekcie Klub „Tęczowy Świat Rodzica i Dziecka”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej.

Projekt będzie realizowany przez rok w placówce w Łodzi (opieka całodzienna lub sobotnia do wyboru) oraz w placówkach na terenie Ozorkowa i Aleksandrowa Łódzkiego (opieka sobotnia).

W ramach programu zaplanowano:
Dla dzieci - zajęcia edukacyjne, warsztaty plastyczne, komputerowe, językowe oraz z zakresu profilaktyki zdrowia, posiłki.
Dla rodziców - warsztaty z zakresu nowoczesnych metod pracy z dzieckiem, zajęcia podnoszące wiedzę i umiejętności wychowawcze oraz w obszarze indywidualnego rozwoju interpersonalnego.
Dla dzieci i rodziców - spotkania grupowe i konsultacje indywidualne ze specjalistami od rozwoju dziecięcego (alergolog, instruktor rehabilitacji ruchowej, laryngolog, logopeda, pediatra, pielęgniarka, psycholog), które pozwolą na wczesne zdiagnozowanie ewentualnych, ukrytych wad rozwojowych u dzieci, np. wzroku, słuchu lub postawy oraz zwrócą uwagę rodziców
na zachowania profilaktyczne.

W Łodzi dostępna jest całotygodniowa grupa przedszkolna! Wszystkie zajęcia są bezpłatne!

Nabór uczestników do projektu ma charakter otwarty. Jedynym warunkiem jest wiek (dzieci w wieku 3-5 lat i ich rodzice) oraz ograniczona liczba uczestników, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń. Na stronie teczowyswiat.ipt.pl można znaleźć wszystkie niezbędne informacje oraz formularz zgłoszeniowy.

Kontakt:
tel.: 0-42 29 95 623; e-mail: azarkowska@ahe.lodz.pl
tel. 042 299 57 41; e-mail: przedszkole@ipt.pl;

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.