Facebook Google+ Twitter

Bezpłatne przeglądy 29 kwietnia - ProfiAuto PitStop w Wolsztynie

  • MProf MP
  • Data dodania: 2017-04-28 09:31

Na kierowców, którzy przyjadą w sobotę 29 kwietnia w godzinach 10-16 na rynek w Wolsztynie czekać będą specjaliści z ProfiAuto wraz z lokalnym dystrybutorem części samochodowych, firmą Maxoil.

 / Fot. ProfiAutoNa wiosnę warto wykonać kontrolny przegląd samochodu. Teraz można to zrobić bezpłatnie podczas ProfiAuto PitStop. Na kierowców, którzy przyjadą w sobotę 29 kwietnia w godzinach 10-16 na rynek w Wolsztynie czekać będą specjaliści z ProfiAuto wraz z lokalnym dystrybutorem części samochodowych, firmą Maxoil. Poddadzą oni badaniu technicznemu elementy wpływające na komfort, ekonomikę i bezpieczeństwo jazdy.

Wiosną chętniej spędzamy czas za miastem, dlatego warto już dziś przygotować nasz samochód do dłuższych podróży. Nawet zaawansowane systemy bezpieczeństwa nie zadziałają odpowiednio, jeżeli ulegną one wyeksploatowaniu czy też awarii. Dlatego eksperci rozpoczną przegląd od sprawdzenia części podatnych na szybsze zużycie. Kontrola klocków i tarcz hamulcowych, luzy w układzie zawieszenia i kierowniczym, stan oleju silnikowego, to główne punkty ścieżki diagnostycznej.
Kontrola ogumienia przez wielu kierowców ogranicza się do sezonowych wizyt na stacji wulkanizacyjnej. Tymczasem stan opon w dużej mierze decyduje o właściwościach jezdnych, wpływa na długość drogi hamowania, poziom emisji spalin czy zużycie paliwa. Oprócz zmierzenia ciśnienia powietrza, specjaliści sprawdzą głębokość bieżnika oraz ewentualne uszkodzenia mechaniczne niewidoczne gołym okiem mogące powstać w wyniku najechania na wystającą przeszkodę. Kolejny element to weryfikacja ustawienia świateł, działania wszystkich żarówek i stanu kloszy, przegląd szyb oraz wycieraczek. W miarę możliwości samochody będą również podłączane pod urządzenie diagnostyczne.

- Sprawne funkcjonowanie pojazdu to nie tylko mechanika. Na parametry jazdy wpływają zarówno płyny w poszczególnych układach wspomagania, ustawienie świateł, jak i stan opon. Dlatego już po raz trzeci przy okazji obchodów Dni Ziemi Wolsztyńskiej, organizujemy wraz z marką ProfiAuto darmowy przegląd samochodów dla mieszkańców Wolsztyna i okolic. Wszystko po to żeby poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach.– mówi Tomasz Żok z firmy Maxoil - Motoryzacyjną atmosferę dodatkowo podgrzeje Zlot Pojazdów Zabytkowych. Dlatego już dziś zapraszamy na wolsztyński rynek fanów kultowej motoryzacji - dodaje Tomasz Żok, współorganizator wydarzenia.

Patronat nad akcją objął Urząd Miasta, Wolsztyński Dom Kultury, Starostwo Powiatowe oraz Biuro Promocji i Turystyki w Wolsztynie

Organizatorami PitStopu w Wolsztynie są: marka ProfiAuto, firmy ATE, VARTA i OSRAM oraz MAXOIL.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.