Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21890 miejsce

Bezpłatne przeglądy stomatologiczne dla dzieci

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-08-20 13:45

W ostatni wakacyjny weekend, 30 sierpnia, odbędzie się kolejna „Sobota z Dentusiem”, w czasie której dzieci i ich rodzice będą mogli bezpłatnie skorzystać z przeglądów dentystycznych.

Zbliżająca się „Sobota z Dentusiem” to okazja dla najmłodszych i ich rodziców na skontrolowanie uśmiechu przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Od godziny 11.00 do godziny 13.00 dentyści będą czekać na najmłodszych pacjentów w czterech warszawskich gabinetach kliniki Prima-Dent: przy ul. Grójeckiej 77, Króżańskiej 20, Targowej 33a oraz Targowej 67/2.

Podczas spotkania małym pacjentom wykonywany jest darmowy przegląd stomatologiczny oraz fluoryzacja. W czasie spędzonym na fotelu dzieci w formie zabawy poznają również sprzęt stomatologiczny oraz oglądają na ekranie swoje zęby przy pomocy kamery wewnątrzustnej. Po przeglądzie każdy mały pacjent otrzymuje dzienniczek przeglądów stomatologicznych oraz pluszowego Dentusia. Takie spotkania z dentystą są pozytywnie zapamiętywane przez dzieci, dzięki czemu w późniejszym życiu nie mają problemu z wizytami w gabinecie stomatologicznym.

Warto ustalić sobie stałe, łatwe do zapamiętania daty na wizyty dentystyczne jak na przykład początek roku szkolnego, czy urodziny. Regularne przeglądy stomatologiczne są, obok szczoteczki i pasty do zębów, najlepszym sposobem na zachowanie zdrowych zębów. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że może mieć próchnicę, ponieważ rozwija się ona w miejscach trudnodostępnych i niewidocznych dla oka. Gdy jesteśmy w stanie sami ją zauważyć, mamy zazwyczaj już bardzo zaawansowany problem. Nie można również zapominać, że jest to choroba zakaźna. Z tego powodu, nie wolno ignorować profilaktyki zębów mlecznych, gdyż próchnica może zarazić zęby stałe– powiedział lek. dent. Przemysław Uliasz, kierownik Prima-Dentu.

Kolejna „Sobota z Dentusiem” odbędzie się 6 grudnia.
(Aleksandra Adrian)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.