Facebook Google+ Twitter

Bezpłatne przeglądy stomatologiczne! Zgłoś swoją klasę!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-05-09 14:42

W ramach kampanii społecznej „Lekcja stomatologii” dzieci z warszawskich szkół podstawowych oraz przedszkoli wezmą udział w wizytach adaptacyjnych w gabinetach dentystycznych. Uczestnicy skorzystają z bezpłatnych przeglądów jamy ustnej.

„Lekcje stomatologii” są elementem walki z dentofobią, która towarzyszy prawie połowie Polaków . Spotkania adaptacyjne pomagają przełamać lęk przed dentystą przede wszystkim u dzieci. Wizyta kontrolna połączona z zabawą i nagrodą ma zapewnić najmłodszym poczucie komfortu i pozytywnie je nastawić przed kolejnymi.
Dzieci nie rodzą się z lękiem stomatologicznym. Często jest on nabywany od rodziców, którzy ze współczuciem opowiadają o zabiegach dentystycznych. Na spotkaniach adaptacyjnych pokazujemy uczestnikom, że wizyty stomatologiczne są nie tylko potrzebne, ale również przyjemne – mów lek. dent. Przemysław Uliasz, kierownik klinik Prima-Dent, które są współorganizatorem akcji.

Podczas spotkań stomatolog wytłumaczy dzieciom jak dbać o higienę jamy ustnej oraz jakie mogą być konsekwencje nieleczonej próchnicy. Mali pacjenci będą mogli zapoznać się ze sprzętem dentystycznym oraz zobaczyć swoje uzębienie za pomocą kamery wewnątrzustnej. Za zgodą rodziców wykonana zostanie dzieciom bezpłatna fluoryzacja. Po spotkaniu wszyscy uczestnicy otrzymają dyplom, dzienniczek przeglądów stomatologicznych oraz upominek.

„Lekcje stomatologii” to spotkania edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym
i wczesnoszkolnym, realizowane we współpracy z placówkami oświatowymi. Mają na celu pozytywnie wpłynąć na świadomość, a docelowo na stan i przyszłość uzębienia dzieci i młodzieży w Polsce.

Aby zgłosić klasę do udziału w bezpłatnej „Lekcji stomatologii” należy skontaktować się biurem kampanii wysyłając wiadomość na adres: aleksandra.adrian@nadziejadlazdrowia.pl. Wizyty adaptacyjne będą się odbywać w czterech warszawskich gabinetach kliniki Prima-Dent: przy ul. Grójeckiej 77, Króżańskiej 20, Targowej 33a oraz Targowej 67/2.

„Lekcja stomatologii” to inicjatywa Fundacji „Nadzieja dla Zdrowia” oraz NZOZ Prima-Dent, której celem jest pozytywne wpłynięcie na świadomość, a docelowo na stan i przyszłość uzębienia Polaków oraz wyeliminowanie stresu stomatologicznego. W ramach kampanii organizowane są między innymi lekcje edukacyjne dla przedszkoli, szkół, uniwersytetów trzeciego wieku oraz przedsiębiorstw, w czasie których uczestnicy zapoznawani są z technikami dbania o zdrowie jamy ustnej oraz redukcji stresu stomatologicznego. Kampania została objęta patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Burmistrza Dzielnicy Mokotów i Burmistrza Dzielnicy Praga Północ oraz patronatem medialnym Stomatologii Współczesnej. Akcja promocji zdrowia jamy ustnej u dzieci i młodzieży pod hasłem „Lekcja stomatologii” prowadzona jest od 1999 roku. Do tej pory wzięło w niej udział już ponad 30 tysięcy uczniów.
(Monika Zgierun)

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.