Facebook Google+ Twitter

Bezpłatne zajęcia edukacyjne na Białołęce - co, gdzie i kiedy

W Międzykulturowym Centrum Rozwoju i Edukacji wszyscy mieszkańcy dzielnicy Białołęka mogą korzystać z bezpłatnych zajęć edukacyjnych i rekreacyjnych. Przedsięwzięcie trwać będzie do marca 2012 roku.

Ktoś kiedyś powiedział jakże ważne słowa: człowiek tworzy kulturę, ale i kultura tworzy człowieka. Można poczuć dobrą wspólnotę – tworząc kulturę, dzieląc się swoją kulturą z innymi, poznając inną kulturę. Takim miejscem niewątpliwie jest Międzykulturowe Centrum Rozwoju i Edukacji na warszawskiej Białołęce.

W maju 2011 roku rozpoczęła się realizacja projektu, dzięki któremu wszyscy mieszkańcy dzielnicy Białołęka mogą korzystać z bezpłatnych zajęć edukacyjnych i rekreacyjnych. Przedsięwzięcie trwać będzie do marca 2012 roku. W działania zaangażowane są: Fundacja Polskie Forum Migracyjne oraz dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej. Finansowanie projektu zapewniono w ramach programu Demokracja w Działaniu im. Stefana Batorego. Odbyło się już wiele świetnych imprez, spotkań, zabaw dla dorosłych, dla dzieci i młodzieży. Na przykład z okazji Dnia Matki zorganizowano warsztaty, na których spotkały się mamy z kilku krajów - panie, robiąc biżuterię, rozmawiały o swoich codziennych sprawach, wymieniały się doświadczeniami. Wszystkie kolejne imprezy i zajęcia też będą miały wymiar międzykulturowy. Wspólny udział Polaków i cudzoziemców będzie szansą do poznania się i uczenia od siebie nawzajem.

Plany są bogate. Między innymi organizowane będą warsztaty kulinarne, na których mieszkańcy dzielnicy będą mogli nie tylko skosztować smakołyków z innych krajów, ale również dowiedzieć się, jak je przygotować. Dla mieszkańców dzielnicy, pochodzących z innych krajów, będzie to okazja do zdobycia umiejętności i spróbowania specjałów polskiej kuchni.

Wśród atrakcji dla młodszych mieszkańców Białołęki będzie między innymi wspólne jeżdżenie qadami, warsztaty teatralne i graffiti, a także DJ-skie. Młodzież będzie mogła również wziąć udział w warsztatach fotograficznych i wspólnie pod okiem fachowców przygotować wystawę zdjęć, pokazujących, jak widzą Warszawę i Białołękę. Na zajęciach tanecznych będzie okazja potańczyć i popróbować swoich sił w różnych tańcach: hip-hopie, tańcu towarzyskim, a także w tańcach czeczeńskich.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.