Facebook Google+ Twitter

Bezpłatny Internet na warszawskim Starym Mieście

Od czwartku można bezpłatnie korzystać na Starówce, Krakowskim Przedmieściu oraz na części Powiśla (od ul. Bednarskiej do Oboźnej) z dostępu do internetu. Jedynym warunkiem surfowania w sieci jest własny komputer lub telefon z dostępem do Wi-Fi.

Warszawa - kościół św. Anny i kolumna Zygmunta III Wazy / Fot. SzaterWystarczy podać login swojej elektronicznej poczty, zalogować się i już można połączyć się z internetem. Transfer danych nie jest wystarczający, aby ściągać filmy czy muzykę, ale nie taka była koncepcja bezpłatnego dostępu do internetu. Ratusz chciał udostępnić łącze w celu sprawdzenia maila, przeglądania stron WWW lub sprawdzenia przez turystów rozkładu jazdy lub repertuaru kin i teatrów. Do tych celów 256 kb/s w zupełności wystarczy - informuje Życie Warszawy

Na darmową sieć nałożone zostaną filtry, których zadaniem będzie blokowanie niektórych treści, takich jak pornografia. Ratusz zapewnia, że korzystanie z miejskiego WI-FI będzie bezpieczne.– "Sieć została zabezpieczona zarówno przed wirusami, jak i włamaniami" – mówi Kinga Ciesielska z biura prasowego urzędu miasta.

Projekt wystartuje o 10 rano, z tygodniowym opóźnieniem. Niestety, nie udało się też na czas ustawić tablic informujących o strefach dostępu do internetu. Mają się pojawić za kilka dni. – Nie ma ich jeszcze, bo musi je zaakceptować stołeczna konserwator zabytków – tłumaczy Kinga Ciesielska.

Inwestycja realizowana jest z funduszy miasta. Za zainstalowanie 11 nadajników na Trakcie Królewskim ratusz zapłacił 100 tys. zł. Ratusz traktuje internet na Starówce jako projekt pilotażowy i ma zamiar konsekwentnie rozszerzać strefę.

Na Euro 2012 z darmowego dostępu do internetu będzie można skorzystać w okolicy Stadionu Narodowego i ulicy Francuskiej. Takie są wymagania UEFA.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.