Facebook Google+ Twitter

Bezpłatny internet w publicznej bibliotece w Gdańsku!

W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku, po przerwie spowodowanej remontem, znów można korzystać z kawiarenki internetowej. Tym razem - bezpłatnie.

 / Fot. Małgorzata MichnowiczNiecałe dwa lata temu, w WiMBP w Gdańsku, z powodu remontu wnętrz budynku, została zamknięta kawiarenka internetowa. Miała wtedy 10 komputerów i za korzystanie
z nich trzeba było płacić. Pod koniec ubiegłego miesiąca, w ramach projektu Pomorskiej Sieci informacji Regionalnej, została wznowiona działalność kawiarenki.

 / Fot. Małgorzata MichnowiczSala komputerowa jest większa od poprzedniej i znajduje się w niej dwa razy więcej komputerów. I co najważniejsze - nie trzeba nie płacić. Opłaty wprowadzono jedynie za drukowanie i skanowanie. Sprzęt komputerowy jest dobrej jakości i bez problemu można połączyć się z internetem. Nie da się instalować żadnych programów czy gier, gdyż sprzęt jest zabezpieczony przez administratora, ale dostępny jest podstawowy pakiet biurowy, a w gry pograć można sobie w sieci.

Do kawiarenki przychodzą ci, którzy szukają pracy i chcą napisać CV, ale również bardziej leniwi, którym wystarczy rozmowa przez komunikatory. – Chętnych jest wielu - mówi Piotr, główny informatyk WiMBP. Małgorzata Cichy - kierownik informatyzacji, wszystkich serdecznie zaprasza do korzystania z sali komputerowej w bibliotece przy Targu Rakowym 5/6 na II piętrze, w pokoju 219. Czytelnia internetowa jest czynna od godziny 12 do 20.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

U mnie na zadupiu w MBP net za friko jest od kilku lat... :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.