Facebook Google+ Twitter

Bezpłatny kurs u Jana Kochanowskiego

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-22 12:00

W marcu w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach rozpoczyna się bezpłatny kurs z obsługi i stosowania kalkulatorów graficznych.

W marcu w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach rozpoczyna się bezpłatny kurs z obsługi i stosowania kalkulatorów graficznych. Zajęcia kierowane są przede wszystkim do studentów i nauczycieli zainteresowanych wykorzystaniem nowoczesnych technologii w nauczaniu i
finansach.

Kurs będzie składał się z 4 spotkań, podczas których uczestnicy zajęć, będą mieli okazję poznać obsługę i funkcje kalkulatora graficznego. Program warsztatów został opracowany tak, aby przedstawiał zastosowanie tego urządzenia w pracy dydaktycznej jak i tej związanej z rachunkami czy bankowością.

Kalkulatory graficzne, to w praktyce minikomputery matematyczne. Z racji tego, że posiadają szereg funkcji obliczeniowych i graficznych, stanowią ciekawą alternatywę dla komputerów choćby w nauczeniu matematyki. Badania dowodzą, że stosowanie nowoczesnych technologii w dydaktyce znacznie poprawia wyniki uczniów, dla których jest to bardziej atrakcyjna forma zajęć niż zazwyczaj – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio.

Uczestnicy zainteresowani obliczeniami finansowymi, dowiedzą się jak przy pomocy kalkulatora graficznego obliczyć m.in. raty, podatki oraz lokaty długo i krótkoterminowe.

Jednym z organizatorów kursu jest Instytut Matematyki Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie będą prowadzone wszystkie zajęcia. Spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych odbędzie się 24 lutego.

Więcej informacji na: www.kalkulatory.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.