Facebook Google+ Twitter

Bezpośrednia transmisja pogrzebu prezydenta Polski w TV3 France

Program trzeci Telewizji Francuskiej relacjonował na żywo uroczystości pogrzebowe na Wawelu.

W studiu telewizji regionalnej w Lille, spotkali się między innymi: dyrektor Maison de la Polonia de France w Hénin - Beaumont, pani Sylviane Kowalczyk, dyrektor centrum informacji i dokumentacji Domu Polonii Francuskiej - pan Edmond Oszczak oraz pani Valery Wróblewski - autorka reportażu o kraju swoich dziadków, czyli o Polsce.

Program 3 TV France emitował bezpośrednią transmisje uroczystości pogrzebowych z Krakowa. W studiu telewizyjnym było też kilku francuskich dziennikarzy i wszyscy relacjonowali przebieg uroczystości pogrzebowych prezydenckiej pary. Tak i Francuzi polskiego pochodzenia zebrani w studio jak i francuscy dziennikarze, wyrażali się bardzo ciepło o Polakach i odnosili się z szacunkiem do wszystkich ofiar katastrofy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Adam Gwiazdowski
  • Adam Gwiazdowski
  • 29.06.2011 02:59

Kowalczyk i Oszczak nigdy nie przepuszczą okazji, by "zabłysnąć" w mediach, choć nic ciekawego nie mają do powiedzenia. Gratuluję parcia na szkło. Czy prezesowa pojechała na pogrzeb do Krakowa na koszt polskich podatników? Udało jej "się podłączyć" pod delegację z ambasady?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bohaterom Polacy zgotowali Godny Pogrzeb. Zagranica to zauważyła, uznała i uszanowała nasz smutek po stracie Pary Prezydenckiej, wielu znaczących Polityków, kadry Oficerskiej Wojska Polskiego i całej załogi towarzyszącej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.04.2010 07:52

To budująca wiadomość 5* Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piszesz,że Francuzi polskiego pochodzenia zebrani w studio przeżywali to razem z nami z szacunkiem .Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Niemczech w dziennikach TV tez była krótka relacja, pokazano najważniejsze momenty i podkreślono patriotyzm Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To dobra wiadomość. Nawet nie myślałam, że uroczystości pogrzebowe będą transmitowane na żywo. Nawet chciałam zapytać czy były chociaż jakieś fragmenty w dziennikach w TV. Polonia jest tak liczna prawie w każdym kraju Europy. Dobrze, że miała szansę śledzić tę niesamowicie smutną, ale i podniosłą uroczystość. Już dawno takiego kościelno-patriotycznego święta nie widziałam. Szkoda że okoliczności tragiczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.