Facebook Google+ Twitter

Bezprzewodowe telewizory w Anglii

Office of Communications (Ofcom), organ państwowy sprawujący pieczę nad mediami i telekomunikacją w Wielkiej Brytanii, zezwolił na sprzedaż sprzętu do bezprzewodowej komunikacji HD. Pierwszym z nich będzie telewizor Panasonic.

Nowe rozwiązanie techniczne pozwala na wysyłanie transmisji audio-wideo falami radiowymi o częstotliwościach od 57 do 66 gigaherców. - Plusem tych częstotliwości jest możliwość wysłania bardzo dużej ilości informacji w wysokiej rozdzielczości bez potrzeby ich kompresowania - powiedział Steve Lucas z Panasonica. - Nie będzie żadnych opóźnień w obrazie.

W praktyce pierwszy telewizor obsługujący tę formę wymiany danych, Panasonic TX-P46Z1, będzie miał podłączony z tyłu odbiornik. Nadajnik znajdzie się w odtwarzaczu multimedialnym, DVD czy Blu-ray. Sygnał w wysokiej rozdzielczości powędruje drogą radiową bez opóźnień czy uszczerbku na jakości.

Kwestia eliminacji okablowania jest podnoszona od wielu lat. Jednak dopiero w ostatnich kilkunastu miesiącach światło ujrzały praktyczne rozwiązania tego typu. W przyszłości mogą one całkowicie wyeliminować konieczność łączenia urządzeń kablami transmisyjnymi. Następnym krokiem będzie zapewne znalezienie sposobu na pozbycie się kabli zasilających.

Więcej podobnych wiadomości przeczytacie na blogu HDTVmania.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.