Facebook Google+ Twitter

Bezprzewodowe telewizory w Anglii

Office of Communications (Ofcom), organ państwowy sprawujący pieczę nad mediami i telekomunikacją w Wielkiej Brytanii, zezwolił na sprzedaż sprzętu do bezprzewodowej komunikacji HD. Pierwszym z nich będzie telewizor Panasonic.

Nowe rozwiązanie techniczne pozwala na wysyłanie transmisji audio-wideo falami radiowymi o częstotliwościach od 57 do 66 gigaherców. - Plusem tych częstotliwości jest możliwość wysłania bardzo dużej ilości informacji w wysokiej rozdzielczości bez potrzeby ich kompresowania - powiedział Steve Lucas z Panasonica. - Nie będzie żadnych opóźnień w obrazie.

W praktyce pierwszy telewizor obsługujący tę formę wymiany danych, Panasonic TX-P46Z1, będzie miał podłączony z tyłu odbiornik. Nadajnik znajdzie się w odtwarzaczu multimedialnym, DVD czy Blu-ray. Sygnał w wysokiej rozdzielczości powędruje drogą radiową bez opóźnień czy uszczerbku na jakości.

Kwestia eliminacji okablowania jest podnoszona od wielu lat. Jednak dopiero w ostatnich kilkunastu miesiącach światło ujrzały praktyczne rozwiązania tego typu. W przyszłości mogą one całkowicie wyeliminować konieczność łączenia urządzeń kablami transmisyjnymi. Następnym krokiem będzie zapewne znalezienie sposobu na pozbycie się kabli zasilających.

Więcej podobnych wiadomości przeczytacie na blogu HDTVmania.pl.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.