Facebook Google+ Twitter

Bezrobocie na Podlasiu spada

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-23 12:35

Podlaskie Obserwatorium Rynku Pracy i Prognoz Gospodarczych, funkcjonujące w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Białymstoku, opublikowało na swojej stronie internetowej wyniki badań dotyczące sytuacji gospodarczej w woj. podlaskim w maju 2010 r.

Szczególnie interesujące są informacje odnośnie sytuacji na podlaskim rynku pracy. Nie wszystkie wyniki są zadowalające, ale większość napawa optymizmem.

Dobrą wiadomością jest na pewno stale malejąca w województwie podlaskim stopa bezrobocia. W styczniu 2010 r. wynosiła ona 13,6 proc. Kolejne miesiące przyniosły spadek bezrobocia. W lutym wskaźnik ten wynosił jeszcze 13,6 proc., ale w marcu już - 13,3 proc., w kwietniu - 12,8 proc., aż spadł do 12,5 proc. w maju. Z pewnością jest to dobra wiadomość.

Jednak porównując stopę bezrobocia z maja bieżącego roku do analogicznego wskaźnika z maja 2009 r., obserwuje się tendencje wzrostowe. W maju poprzedniego roku stopa bezrobocia wynosiła bowiem 11 proc., czyli o 1,5 proc. mniej niż w tym samym miesiącu tego roku. Maleje natomiast liczba osób bezrobotnych przypadających na jedną ofertę pracy. W maju 2009 r. wynosiła ona 29, natomiast w tym roku w maju - 26. Jest to powiązane z malejącą stopą bezrobocia.

Badania przedstawione przez Podlaskie Obserwatorium Rynku Pracy i Prognoz Gospodarczych zawierają także informacje charakteryzujące bezrobotnych zarejestrowanych w podlaskich urzędach pracy. Można sprawdzić, jakie osoby najczęściej rejestrowały się w maju 2010 r. w powiatowych urzędach pracy. Poza tym można też dowiedzieć się, jakie było przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w województwie podlaskim oraz ile jest osób aktywnych zawodowo w maju bieżącego roku.

Te i inne informacje zawarte w opracowaniu dostępne są na stronie Podlaskiego Obserwatorium Rynku Pracy i Prognoz Gospodarczych pod adresem:
obserwatorium.up.podlasie.pl

Autor: Roman Cieciuch (Zielona Linia)
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie zielonalinia.gov.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.