Facebook Google+ Twitter

Bezrobocie? Umowy śmieciowe? Rozwarstwienie? Nic się nie stało!

W tym artykule chcę pokazać, jak niedorzeczna i prymitywna jest neoliberalna ideologia globalnego kapitalizmu. Na narastające problemy społeczne, które ten system tworzy, korporacyjna propaganda odpowiada za pomocą absurdalnych sloganów, podniesionych do rangi dogmatu.

 / Fot. Janusz Wójtowicz/polskapresse / Fot. W24Praktycznie na Pomorzu został zlikwidowany przemysł stoczniowy, w wyniku czego dziesiątki tysięcy ludzi straciło pracę: Nie można stale dopłacać z pieniędzy podatników do nierentownych stoczni, przecież stoczniowcy dostaną odprawy pieniężne - nic się nie stało!

Na Śląsku zlikwidowano zakład przewozów regionalnych, w wyniku czego pracę ma stracić 1870 pracowników: Mamy wolny rynek, widocznie zakład nie był rentowny - nic się nie stało!

Kolejny szpital został zamknięty: Widocznie ten szpital był źle
zarządzany - więc nic się nie stało!

Rośnie armia pracujących biedaków: Lepsza armia pracujących biedaków, aniżeli bezrobotnych - nic się nie stało!

Coraz więcej pracowników pracuje na umowach śmieciowych - wzrasta wiek emerytalny: Trzeba zachować konkurencyjność w tym globalnym wyścigu szczurów, Polacy żyją dłużej - nic się nie stało!

W specjalnych strefach ekonomicznych ludzie pracują niczym w obozach pracy: To normalne, aby mieć pracę trzeba być wydajnym - nic się nie stało!

Globalne koncerny nie płacą podatku dochodowego od przedsiębiorstw, co ma wpływ na wzrost zadłużenia państwa: Zagraniczni inwestorzy tworzą nowe miejsca pracy - nic się nie stało!

Strategiczne firmy Skarbu Państwa trafiają w łapy zagranicznych "inwestorów": To jest normalna strategia prywatyzacyjna, przynosząca dochody budżetowi, zaś zagraniczny inwestor jest lepszym właścicielem od państwa - nic się nie stało!

Zamykany jest kolejny zakład produkujący polskie towary i ludzie tracą pracę: W Chinach produkcja jest tańsza, a przecież liczy się wyłącznie interes konsumenta - nic się nie stało!

Likwidowane są kolejne połączenia kolejowe, zapewniające dojazd do pracy, szkół czy miejscowości turystycznych: Trzeba dbać o zachowanie rentowności, można też przesiąść się do samochodu - nic się nie stało!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Do BARBARA Romer Kukulska - tzw. "liberalizm gospodarczy" czyli mówiąc wprost prawo dżungli nie jest jedyną wersją gospodarki wolnorynkowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo interesujący tekst. Otwórzmy oczy i nie dawajmy sobie wmówić, że to jest demokracja. Ocknijmy się, bo rządzący robią z nami co chcą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Partie starają się realizować własne programy po objęciu rządów. Tylko PO odstąpiła od tej zasady, po wygranych wyborach realizują to co im rzeczywiście w "duszy gra". Sztandarową ,ukrywaną zasadą tej partii jest utrzymywanie bezrobocia na wysokim poziomie aby to ludzie poszukiwali pracy choć w kampanii wyborczej obiecują walkę z bezrobociem. Pokazują "czyste raczki " zapewniając walkę z korupcją a już będąc u władzy chronią aferzystów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ależ to nic nowego. Tylko proszę powiedzieć jaki system jest lepszy? W tym cały szkopuł, że żaden sytem się nie sprawdził i chyba tkwimy w najmniejszym źle, albo .....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.