Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29514 miejsce

Bezrobocie w lipcu spadło do 11,4 proc. - podaje GUS

Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał najnowsze dane dotyczące stopy bezrobocia w Polsce w ubiegłym miesiącu. W porównaniu do czerwca 2010 roku spadła o 0,2 proc.

Stopa bezrobocia w Polsce / Fot. Materiały prasowe GUS/screenW materiałach udostępnionych przez GUS czytamy, że lipiec 2010 r. był kolejnym miesiącem, w którym odnotowano spadek liczby bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy oraz stopy bezrobocia w porównaniu z poprzednim miesiącem.

W stosunku do lipca ub. roku nastąpił wzrost liczby bezrobotnych oraz stopy bezrobocia. Większa niż przed miesiącem, ale mniejsza niż przed rokiem, była liczba bezrobotnych nowo zarejestrowanych. W końcu lipca wyniosła 1.812,8 tys., czyli była niższa o 31,1 tys. (1,7 proc.) niż przed miesiącem, a w ujęciu rocznym wzrost wyniósł 136,7 tys. (8,2 proc.).

Mniej osób niż w czerwcu br. zostało wyrejestrowanych z urzędów pracy, natomiast więcej niż w analogicznym okresie 2009 roku. W końcu lipca br. urzędy pracy dysponowały mniejszą liczbą ofert pracy niż w czerwcu 2010 r., ale większą niż przed rokiem.

Ustawa budżetowa przewiduje, że wskaźnik bezrobocia wyniesie na koniec br. 12,8 proc..

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.