Facebook Google+ Twitter

Bezrobocie w Polsce będzie najwyższe od 4 lat

Stopa bezrobocia w marcu bieżącego roku będzie najwyższa od 4 lat. Co powoduje tak wysokie bezrobocie i czy jest szansa na jego obniżenie w najbliższym czasie?

 / Fot. Piotr Waglowski własność publicznaJak twierdzi minister pracy Jolanta Fedak poziom bezrobocia w marcu będzie najwyższy od kwietnia 2007 roku.

Na tak wysoką stopę bezrobocia ma wpływ wiele czynników, miedzy innymi sytuacja na rynku pracy, czynniki sezonowe i zmniejszenie rządowych dotacji na czynności mające na celu przeciwdziałanie bezrobociu. Budżet przeznaczony na pomoc samo zatrudnionym został zmniejszony o 90 proc, natomiast środki przeznaczone na roboty publiczne są mniejsze o 70 proc.

Rośnie bezrobocie w Polsce. 14 procent w pierwszym kwartale?

Jolanta Fedak jednak uspokaja twierdząc, że w kolejnych miesiącach poziom bezrobocia się obniży. Rząd w planie budżetowym na najbliższe lata zakłada, że bezrobocie będzie wynosiło mniej niż 11 proc.

Według informacji z powiatów ponad 65 tysięcy bezrobotnych to młodzi ludzie poniżej 25 roku życia. Niepokojący jest fakt, że ponad 70 procent z tych osób rejestruje się w urzędach pracy po raz kolejny.

Według Jacka Męciny, eksperta PKP Lewiatan jest szansa za zmniejszenie liczby bezrobotnych. Uwarunkowane jest to jednak wzrostem gospodarczym, który według prognoz powinien oscylować w granicach 4 proc.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

joanna
 • joanna
 • 08.04.2011 22:31

Kmitas przeciez nikt ci nie kaze na poczatku zuplenie samemu decydowac, w koncu jest tyle biur doradczych na rynku, ja na przyklad swoje pierwsze kroki stawialam z pomoca open finance, ale teraz juz sama wiem co i jak i wcale to takie trudne nie jest

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kmitas
 • Kmitas
 • 08.04.2011 08:16

Wiadomo że lokaty wymierają jak dinozaury problem w tym że w innych formach inwestycji człowiek ma blade pojęcie. Naciąć się nie jest trudno.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ozon
 • Ozon
 • 06.04.2011 20:16

Fundusze nieźle sobie radzą, można więcej i szybciej zarobić niż na lokatach. Po drugie gdy zlikwidują bezbelkowe to już całkiem się przestanie opłacać trzymać kasę na lokatach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek
 • Mirek
 • 06.04.2011 11:29

Zgadzam się z Piotrem trzeba myśleć jak najszybciej bo w tym przypadku czas to pieniądz, sam zainwestowałem w TFI i mam nadzieję że to dobry wybór...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr
 • Piotr
 • 05.04.2011 19:43

Z przerazeniem czytam takie wiadomosci, mam prace, ale nie zapominam takze o tym aby oszczedzac, atrzeba to robic systematycznie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jancio
 • Jancio
 • 04.04.2011 21:56

ważne, że kasy na wojny nam nie brakuje, o stadionach nie wspominając - niech żyje liberalizm!

http://alterkino.org/doktryna-szoku

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.