Facebook Google+ Twitter

Bezrobocie w USA jest najwyższe od 15 lat

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-05 19:37

Amerykańskie firmy zwolniły w listopadzie ponad pół miliona pracowników. To kolejny dowód na to, iż gospodarka Stanów Zjednoczonych przeżywa poważne problemy.

Tak dużych zwolnień nie było w USA od ponad 30 lat. Bezrobocie wzrosło do najwyższego od 15 lat poziomu 6,7 procent. Byłoby jeszcze wyższe, gdyby nie fakt, że ponad 400 tysięcy Amerykanów zrezygnowało ze statusu bezrobotnych.

George Bush wyraził zaniepokojenie losem Amerykanów, którzy stracili pracę. Zapewnił, że rząd USA skupia się na źródłach recesji i robi wszystko, by przywrócić zdrowie amerykańskiej gospodarce.

Bush podkreślił, że głównym zadaniem rządu USA jest przezwyciężenie kryzysu finansowego i przywrócenie dostępności kredytów. Powiedział, że na efekty trzeba poczekać, jest jednak pewien, że rządowe działania przywrócą siłę gospodarce USA.

Według najnowszych danych gospodarka amerykańska jest w stanie recesji od roku. W tym czasie liczba bezrobotnych wzrosła o 2 miliony 700 tysięcy. Prezydent-elekt Barack Obama zapowiada, że tworzenie nowych miejsc pracy będzie jego priorytetem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.