Facebook Google+ Twitter

Bezrobotni będą się szkolić za unijne pieniądze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-10 07:31

Rząd zamierza w tym roku dać osobom, które straciły pracę, 4 miliardy złotych na aktywne poszukiwanie zatrudnienia - pisze dziennik "Polska".

Pieniądze będą pochodzić z kasy Unii Europejskiej z programu „Kapitał ludzki". Trafią do potrzebujących już na początku lipca.

"Polska" pisze, że ministerstwo rozwoju regionalnego zaproponowało działania, które uratowałyby sytuację zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, gdzie bankructwo jednego zakładu oznacza społeczny kataklizm. Resort zamierza pokryć koszty dojazdów i osiedlenia się w nowym miejscu.

Zwolniona osoba, która przeprowadzi się do miejscowości oddalonej o ponad 100 km od miejsca zamieszkania i znajdzie tam etat, dostanie 5,1 tysiąca złotych - informuje "Polska". Połowę mniej otrzyma osoba, która wyjedzie do pracy do miejscowości oddalonej od 50 do 100 kilometrów.

Jak czytamy w gazecie, rząd planuje też dopłaty do szkoleń i studiów podyplomowych oraz na założenie działalności gospodarczej.

Według najświeższych danych resortu pracy, bezrobocie w marcu wyniosło 11,2 procent. Było o 0,4 punkta wyższe niż w lutym i aż 1,7 punkta wyższe niż w grudniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.