Facebook Google+ Twitter

Bezrobotnych w 2012 r. nie przybędzie, ale firmy będą zatrudniać niechętnie

"Z Nowym Rokiem nie możemy liczyć na wzrost zatrudnienia, jednak osób bez pracy także nie przybędzie" - podaje dzisiejsza "Rzeczpospolita".

 / Fot. AlainV, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Typicalbusyoffice20050109.jpg&filetimestamp=20051013171840Jak podaje "Rzeczpospolita", ekonomiści i eksperci związani z Narodowym Bankiem Polskim potwierdzają, że choć firmy nie będą chciały tak chętnie przyjmować nowych pracowników, to jednocześnie nie będzie więcej tych, które będą zwalniać już zatrudnionych.

"Rzeczpospolita" przytacza opinię Grażyny Majcher-Magdziak, prezes firmy doradczej BAA Polska, która twierdzi, że "przedsiębiorstwa nie będą zwalniały, ale też nie będą przyjmowały".

Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan, wskazuje, że przedsiębiorcy będą teraz jak najlepiej wykorzystywać potencjał tych pracowników, których mają, a nie skupiać się na zmianach zatrudnienia.

Ze znalezieniem pracy może mieć problem około 2 mln osób. Według szacunków ekonomistów, w 2012 roku bezrobocie wyniesie 13 proc. Choć to mało optymistyczna wiadomość, to jednak taki stan rzeczy będzie sprzyjać konkurencyjności na rynku pracy i wyborowi najlepszych pracowników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

olek kan
  • olek kan
  • 31.12.2011 14:44

ciekawy tytuł.Ja proponowałbym:bezrobotnych nie przybędzie ,ale firmy będą wielu zwalniać.Grunt to podać wiadomość w odpowiednim sosie.Nawet bezrobotni ją wtedy łykną.

Komentarz został ukrytyrozwiń
TRAGEDIA
  • TRAGEDIA
  • 30.12.2011 12:28

tragedia, co się dzieje w POLSCE

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.