Facebook Google+ Twitter

Bezsensowna śmierć łosia w Warszawie

W poniedziałek rano w warszawskim Ursusie zauważono łosia. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że zwierzę zachowywało się łagodnie, spokojnie skubało liście z drzew. Mimo to łoś został zastrzelony przez funkcjonariusza Lasów Miejskich, który użył ostrej amunicji w środku miasta.

 / Fot. Screen ze strony http://www.tvn24.pl/2126128,28385,0,0,1,wideo.htmlO tej bulwersującej sprawie możemy przeczytać na stronie TVN24.pl, gdzie znajduje się także film, który został nakręcony przez świadka zdarzenia.
Na miejscu znajdowali się także strażnicy miejscy.

Nie wiadomo jak zwierzę zachowywało sie przed rozpoczęciem nagrywania zajścia. Marek Duszyński z Polskiego Związku Łowieckiego w rozmowie z TVN24 powiedział, że dostali informacje, iż zwierzę wcześniej było agresywne. Nie tłumaczy to jednak zabicia, a nie uśpienia go i przewiezienia do lasu.

Nakręcony film jest drastyczny, ale i tak można mówić o szczęściu, bo w pobliżu znajdowali się ludzie. Zgodnie z prawem łowieckim "kto strzela do zwierzyny w odległości mniejszej niż 500 m od miejsca zebrań publicznych w czasie ich trwania lub w odległości mniejszej niż 100 m od zabudowań mieszkalnych, podlega karze grzywny". W tym przypadku odległość była o wiele mniejsza. Prawdopodobnie złamano także ustawę o ochronie zwierząt, zgodnie z którą zabić zwierzynę można tylko wtedy, gdy zagraża zdrowiu, życiu lub gospodarce człowieka.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Nie oglądałam tego filmu celowo. Nie na moje nerwy. Czasami jestem za tym aby wrócił kodeks Hammurabiego: "oko za oko, ząb za ząb"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem ten człowiek powinien zostać postawiony przed sądem!! To on powinien chronić zwierzęta, a nie je zabijać!! Jak najwięcej lat dla Ciebie kłusowniku!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poprostu nie wierze w to co widzę...Szczerze mówiąc brak mi słów... Ciekawe co by zrobił ten niepowiem kto ,bo to dla mnie zwyły (....) gdyby zagubił się w lesie... odwróćmy sytuacje.. ,a ten (...) poprostu z zimną krwią dopuścił się takiego czegoś . Chętnie popatrzyłabym jakby ktoś zrobiłby mu to samo... Nienawidze takiego czegoś !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sami zabieramy tym zwierzakom ich tereny, wiec nie dziwmy się że teraz zwierzęta przychodzą nam pod okna. Ale urzędasom najlepiej pozbyć się problemu i zastrzelić zwierzaka. SOBIE NIECH STRZELĄ W GŁOWĘ

Komentarz został ukrytyrozwiń

To okropne, że ludzie potrafią zabijąć bezbronne zwierzęta z łatwością i niesterty ale bardzo często też i bezkarnością. Mam nadzieję, że sprawca zostanie solidnie ukarany bo mu się należy.

Pamiętajmy, że każdemu należy się godna śmierć, nawet zwierzętom!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łoś, łagodny pewnie zwierzak, chciał trochę połasić się do ludzi, a dostał strzała. Tak to jest z tymi okropnymi ludźmi.
A filmiku wolałam nie oglądać... Nie mogę patrzeć na krzywdę takich leśnych stworzeń...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widziałam film. Zupełny koszmar.
Łosie, dziki, sarny wędrują bo to LUDZIE mieszkaja na ich terenach, a nie odwrotnie. Cos jest zapewne zakodowane w instynkcie .
Temu " łowczemu" powinno sie strzelic w d...solą. Ku pamięci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W mojej okolicy zdarzają się łosie, które zadreptują niemalże do centrum miasta i wyglądają na najbardziej przerażone istoty ze wszystkich. Jasne, różne mogą być reakcje takiego zwierzaka na hałas i zgiełk, ale nie wierzę w agresję.

Żałuję tylko, że obejrzałam ten filmik, bo przy mojej nadwrażliwości pewnie będę płakać jeszcze pół nocy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lucy, jak to miło, że wciąż znajdujesz dla nas czas i dbasz o dobry wizerunek link :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maxx oczywiście ma rację. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, co zresztą zaznaczył TVN24 w swojej depeszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.