Facebook Google+ Twitter

Beztabu.com, czyli to, o czym wstydzimy się mówić głośno

Pewnie wielu starszym osobom jeżą się włosy na głowie, gdy czytają o tym jak łatwo teraz można opowiedzieć o swoich orgazmach i fantazjach seksualnych. Co trzeba zrobić żeby pogadać "bez tabu"? Wystarczy podłączyć się do sieci.

// Strona główna forum beztabu.com / Fot. fot. screen Forum internetowe beztabu.com jest jednym z wielu miejsc w sieci, gdzie można poczytać o sposobach masturbacji czy o "pierwszych razach". Co ciekawsze, na forum każdy może się zarejestrować pod anonimowym nickiem i dostać odpowiedz na nurtujące pytania, o które bez zarumienionych policzków trudno by było pytać najbliższe osoby. Czy to znak naszych czasów, że ponad wszystko cenimy uzyskanie seksualnej satysfakcji?

Jedni powiedzą, że takie fora to świetne miejsca gdzie anonimowo (choć mając na uwadze, że w rzeczywistości nikt w internecie nie jest anonimowy) można bez tabu porozmawiać np. o problemach w sypialni. Nie trzeba się stresować w pracy i popadać w paranoje, że nikt nie jest w stanie pomóc nam w rozwiązaniu problemu, bo przecież do seksuologa to "obciach" iść. Może nie dostaniemy profesjonalnej pomocy i nikt nam nie wypisze recepty, ale i tak czujemy, że nie jesteśmy sami i wielu ludzi ma podobne problemy - przecież "samotność to taka straszna trwoga".

Dzięki życzliwym komentarzom internautów można poczuć, że nawet najdziwniejsze fetysze i dewiacje seksualne nie są chorobą psychiczną, ale czymś normalnym. Ale prawda jest taka, że przez anonimowość w sieci stajemy się społeczeństwem bez zahamowań. Akceptowanie dewiacji seksualnych w perspektywie czasu może doprowadzić do akceptacji zachowań dziś uważanych za niemoralne. W Europie Zachodniej działa już kilka partii, których celem jest legalizacja pedofilii.

Może się wydawać, że to ekstremalny przypadek, ale i tak pokazuje jak daleko posuwamy się w rozumieniu seksualności. Powoli przesuwa się granica moralności jaka towarzyszy człowiekowi od samego początku. Może to ryzykowne stwierdzenie, ale jeśli nie będziemy sobie wyznaczać granic moralności i dobrego smaku to grozi nam powrót do pierwotnych instynktów nie tylko związanych z seksualnością. Stać się tak może ponieważ nasze dzieci będą widzieć że seks w wieku 14 lat jest normalną koleją rzeczy, a nie odosobnionym przypadkiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dobry i pożyteczny artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To normalne, że ludzie interesują się seksem i chcą z niego czerpać. Moim zdaniem równie źle jak w przypadku zbytniego cenienia satysfakcji seksualnej jest niedocenianie jej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, absolutnie się z Tobą zgadzam.
a to: "Czy to znak naszych czasów, że ponad wszystko cenimy uzyskanie seksualnej satysfakcji?" to już prawdziwy majstersztyk ;)
5!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.