Facebook Google+ Twitter

Beztroska internautów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-28 07:16

Polacy nie przestrzegają elementarnych zasad bezpieczeństwa w internecie - wynika z eksperymentu "Dziennika Gazety Prawnej"

Dziennikarze tego tytułu wysłali na portalach społecznościowych Facebook i Nasza-Klasa sto zaproszeń do grona znajomych od fikcyjnej osoby. Wiele osób zaakceptowało zaproszenie od nieznajomego i tym samym udostępniło mu swoje prywatne dane, takie jak numer telefonu czy adres. Część internautów podzieliła się nawet zdjęciami dzieci, domów czy samochodów - alarmuje gazeta.

Zdaniem Pawła Odora z firmy Kroll On Truck zajmującej się informatyką śledczą, eksperyment pokazuje, jak nikłą wiedzę o zagrożeniach czyhających w sieci mają Polacy. To jawne zaproszenie dla cyberprzestępców - dodaje ekspert do spraw bezpieczeństwa sieciowego z firmy Mediarecovery, Zbigniew Engel. Jak podkreśla, kradzieże tożsamości to coraz większy problem w internecie. Co prawda portale społecznościowe takie jak Facebook czy Nasza Klasa zaostrzyły ostatnio zasady prywatności, ale dopóki internauci sami nie zadbają o swoje bezpieczeństwo, nikt tego za nich nie załatwi - mówią specjaliści.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 28.12.2009 10:13

Portal Nasza Klasa już od dawna cieszy się złą sławą ze względu na za rezydowanie się tam różnego rodzaju szkodliwych oprogramowań ale i nieuczciwych ludzi - DNO !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.